Argánový olej prináša mnoho výhod pre vašu pokožku, telo i vlasy

0

Argánový olej je vytláčaný z plodov argánového stromu, ktorý sa nachádza iba v Maroku. Argánovník sa dožije asi 150 až 200 rokov a svoje plody začne produkovať až vo veku 30 až 50 rokov. Vzhľadom k tomu, že sa tento strom nachádza len v určitých oblastiach, ktoré sú pod ochranou UNESCO,  sám olej z jeho plodov je pomerne vzácny.

640px-Goats_on_a_tree,_capre_sull'_alberoMarocká horská koza je hlavným konzumentom týchto plodov argánového stromu (teda ak nepočítame človeka). Tieto doslova lezú na stromy, aby sa k plodom dostali. Áno, pôsobí to skutočne funny. Niekedy možno vidieť desať a viac kôz na jednom strome. Prečo to však spomíname. Pre vzácnosť týchto stromov, mnohí výrobcovia argánového oleja vyberajú nestrávené semená z trusu kôz a použijú ich na výrobu tohto oleja. Nie však všetci.

Argánový olej ako potravina

Argánový olej je orechový olej, ktorý je vhodný pre „postrašenie“ do šalátov, namáčanie chleba v ňom a používa sa v mnohých iných pokrmoch. O tom si čo-to povieme neskôr.

Výhody argánového oleja pre krásu

Mnohí vyhlasujú, že argánový olej je najlepšou ingredienciou a kozmetickou zložkou mnohých produktov. Nižšie máme pre vás niekoľko jednoduchých spôsobov ako využiť argánový olej v starostlivosti o vašu krásu:

Vlasy

Argánový olej je skvelým produktom na upokojenie krepovitých končekov, pridáva vlhkosť suchým vlasom a rovnako aj lesk. Naneste na vlhké vlasy po celej ich dĺžke, alebo iba na suché konce, avšak až keď sú vlasy po umití vysušené.

Pokožka hlavy

Ak máte čo dočinenia so suchou pokožkou hlavy, naneste argánový olej na vatový tampón a potrite ju ním. Ak to budete robiť pred spaním, dáte oleju dostatok času, aby pokožku hydratoval. Ráno vlasy umyte.

Tvár

Mohlo by sa zdať trošku zvláštne použiť čistý olej na tvár, najmä ak máte jemnú až priam náročnú „vyberavú“ pleť. Avšak mnohé testy vraj poukázali pravý opak. Pokožka sa rozjasnila, rozžiarila, bola hladká, a to všetko pomocou argánového oleja, ktorý respondenti používali ako každodenný ranný krém.

Telo 

Môžete použiť arganový olej na hydratáciu celého tela rovnako, ako by ste použili telové mlieko alebo krém. Naneste olej hneď po sprche, vtedy dosiahnete najlepšie hydratačné účinky.

Ruky

Argánový olej je skvelý na ošetrenie rúk, a to najmä na kožičku a nechty, ak sú náchylné k praskaniu a odlupovaniu.

Odporúčame nájsť takú produktovú radu určenú pre starostlivosť o telo a našu vonkajšiu krásu, ktorá obsahuje 100% čistý marocký arganový olej. 

Foto: shutterstock.com, wikipedia.org


Komentáre

Pridaj svoj komentár

shutterstock_201745592

Zásobník plný zdravého životného štýlu

Tvoríme pre vás články, rozhovory a seriály o cvičení a stravovaní. 

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť