Bambucké maslo – dar pre vašu krásu

1

Neodolateľná  vôňa čistoty, ľahká konzistencia  a pritom úžasný vplyv na krásu – také je bambucké maslo.

Má široké využitie v kozmetickom priemysle. Používa sa ako telové mlieko a krém na zvlhčenie pokožky (pokožka je jemnejšia a dokonale hydratovaná vďaka tomu, že prírodné oleje zabraňujú nadmernému odparovaniu vody), má však aj upokojujúci a hojivý účinok. Dáva sa do šampónov a kondicionérov na suché a lámavé vlasy, v malom množstve sa tiež zvykne pridávať do mydiel.

Bambucké maslo má aj SF faktor (ochranný faktor), oddávna sa používa ako ochrana vlasov a pokožky proti silnému slnku a horúcemu vetru aj na Africkej púšti. Okrem tohto všetkého, v Afrike sa pridáva do zmesi na ošetrenie dreva pri výrobe perkusií, poprípade na ošetrenie kože pri výrobe kožených produktov.

Bambucké maslo je aj jedlé a v Afrike je často využívané pri príprave jedál. Občas sa používa aj na výrobu čokolády, ako náhrada za kakaové maslo, hoci chuť má od neho úplne odlišnú.

Bambucké maslo je jednoducho ďalší všestranný dar prírody.

A navyše:

Kúpou produktov z bambuckého masla zo systému Fair Trade môžete dokonca urobiť radosť nielen sebe, ale aj ženám v Afrike. Fair trade je certifikácia výrobkov z rozvojových krajín, ktorá pestovateľom umožňuje uživiť sa svojou prácou za dôstojných podmienok. Certifikácia umožňuje, aby  výrobcovia mali  istotu predaja svojich produktov minimálne za garantovanú cenu, a pracovníci si tak môžu byť istí patričnou mzdou a dobrými pracovnými podmienkami. Detská práca je zakázaná. Dôraz sa kladie aj na šetrnosť k prírodným zdrojom a zdraviu ľudí. Produkčné miesto – plantáž alebo továreň – je každoročne dôkladne kontrolované. Napríklad spoločnosť L´Occitane odoberá svoje bambucké maslo od žien z Burkina Faso v západnej Afrike. Bambucké maslo predstavuje cenný zdroj príjmu žien, ktoré sa venujú jeho zberu a výrobe. Tento príjem  môžu využiť pre potreby svojich rodín, ako je napr. vzdelanie ich detí. (Viac o systéme Fair Trade nájdete TU).

recycledautor: denisa

info: wikipedia.com

foto: shutterstock


Komentáre

Jeden komentár

Pridaj svoj komentár

shutterstock_201745592

Zásobník plný zdravého životného štýlu

Tvoríme pre vás články, rozhovory a seriály o cvičení a stravovaní. 

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť