Bio repelent proti kliešťom (DIY)

0

Návodov na prípravu domáceho biorepelentu bez chemikálií, proti kliešťom a komárom je už neúrekom. Tento repelent je super lebo je jednoduchý a nepotrebujete k nemu zháňať vôbec nič extra – s najväčšou pravdepodobnosťou máte obidve zložky doma.

Na repelent budete potrebovať: sáčok rozmarínu (bežný sáčok, ktorý je medzi bylinkami do jedla v obchode), 1 liter vody, lyžicu bieleho vínneho octu.

Postup: do hrnca nalejete vodu a necháte zovrieť. Potom odstavte, nasypte do vody rozmarín a nechajte vylúhovať až do vychladnutia odvaru. Potom preceďte a pridajte lyžicu octu. Prelejte do nádobky so striekacou pumpičkou a uložte do chladničky

Použitie: pred pobytom v prírode si nasprejujte telo, nohy hlavne od kolien a taktiež aj obuv a oblečenie. A taktiež repelent môžete použiť aj na svojho psíka.

zdroj: internet

autor: denisa

foto: bodieko.si


Komentáre

Comments are closed.

shutterstock_201745592

Zásobník plný zdravého životného štýlu

Tvoríme pre vás články, rozhovory a seriály o cvičení a stravovaní. 

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť