Bobkový list ako súčasť aromaterapie? Prečítajte si, čo dokáže

0

Spôsobov, akými ľudia zvyknú prekonávať stres a pocity úzkosti, je naozaj nespočetne. Je však celkom možné, že špeciálne o tomto postupe ste doposiaľ nepočuli.

Ak hľadáte fintu, ktorá vás zrelaxuje takmer na počkanie a odstráni väčšinu negatívnych myšlienok z vašej mysle, pripravte si obyčajný bobkový list a zopár minút času.

Bobkový list sa v súčasnosti najviac využíva v kuchyni, kde je  pre príjemné chuťové vlastnosti pridávaný do mnohých jedál. Svoj význam ale našiel i v aromaterapii. Anti-stresové vlastnosti bobkového listu ako prvý objavil slávny ruský vedec Gennady Malakhov. Jeho vôňa má upokojujúce účinky a pomôže človeku po náročnom dni zregenerovať psychické sily.

POSTUP:

Vezmite si suchý bobkový list a bezpečne ho zapáľte, napríklad v kahanci. Izbu opustite a vráťte sa do nej zhruba po desiatich minútach – okamžite precítite pokojnú atmosféru v miestnosti. Horiaci list zo seba totiž uvoľňuje látky vytvárajúce pozitívny tok energie, preto iba zhlboka dýchajte a nechajte sa opantať novým prílevom energie.

zdroj info:  www.mrhealthylife.com

zdroj foto: www.publicdomainpictures.net


Komentáre

Comments are closed.

Neprestávajte čítať, máme pre vás ďalšie výborné články

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Čo je pre telo lepšie, šťavy alebo smoothies?

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť