Bolesť chrbtice? Týmto liekom sa jej zbavíte

0

Trpíte bolesťami chrbtice? Vyskúšajte tento domáci liek, ktorý vám pomôže obnoviť organizmus i chrbticu.  Ide o liek, ktorý je v alternatívnej medicíne veľmi obľúbený.

Príprava je naozaj veľmi jednoduchá:

  1. Zmiešajte 40 g práškovej kurkumy so 100-150 ml vody. Za stáleho miešania nechajte zovrieť, kým obsah zhustne. Ak je zmes príliš hustá, pridajte trochu vody. Malo by to vyzerať ako tučný jogurt.
  2. Zmiešajte 250 ml mlieka a 2 PL surového (nerafinovaného) mandľového oleja.
  3. Do pripraveného mlieka pridajte 1 ČL pasty z kurkumy. Osladiť si ho môžete medom podľa chuti.

Tip: Pastu z kurkumy si môžete pripraviť aj vo väčšom množstve a uchovať zamrazenú po dobu 40 dní.

Čo vlastne kurkuma lieči?

Moderná veda, rovnako ako tradičná medicína vysoko oceňujú túto rastlinu. Liečivé vlastnosti kurkumy sú vysvetľované aj tým, že pálivá chuť tejto rastliny ničí choroboplodné zárodky a parazity, tuky, toxíny, stimuluje tok krvi a celého metabolizmu. Tiež odstraňuje usadeniny, vredy, pot, hnis, vyrážky, očisťuje materské mlieko, maternicu i pečeň.

Viac o kurkume i recept na domáce korenené mlieko z kurkumy, tradičný ajurvédsky nápoj k posilneniu zdravia a vitality nájdete TU.

Foto: shutterstock.com, wikipedia.org

 


Komentáre

Comments are closed.

shutterstock_201745592

Zásobník plný zdravého životného štýlu

Tvoríme pre vás články, rozhovory a seriály o cvičení a stravovaní. 

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť