Bolí vás v krku? Jedzte týchto TOP 10 potravín a uľaví sa vám

0

Bolesti v krku sú v skutku veľmi nepríjemné. Na trhu existuje neskutočne veľké množstvo liekov, ktoré vám s dráždivými bolesťami môžu pomôcť. Avšak, ak jete tie správne potraviny, proces hojenia boľavého hrdla môže byť rýchlejší.

TOP 10 potravín na bolesti v krku

Kuracia polievka

Kuracia polievka bude asi vždy na zozname potravín, ktoré môžu liečiť bolesť v krku, pretože má antibiotické vlastnosti. Odstraňuje zápal, chráni pred ďalšími vírusmi, keď náš imunitný systém je oslabený. Ak chcete z polievky vyťažiť čo najviac, pridajte tam zdravé ingrediencie ako zázvor, repu, mrkvu a iné.

Banány

Je dôležité, aby ste pri bolestiach hrdla nejedli kyslé ovocie a ani nepili šťavy z nich. To vám spôsobí iba väčšie podráždenie a bolesť. Banány sú ideálne ovocie pri bolestiach v krku. Ľahko sa prehĺtajú a sú dobre stráviteľné. Obsahujú draslík, vitamín C, vitamín B6 a ďalšie.

Šťava z citróna s medom

Šťava z citróna zmiešaná s medom dokážu zmierniť bolesti v krku a znížiť zápal v celom tele.

Praženica alebo vaječné bielky

Proteíny, ktoré sú ľahko stráviteľné sú vhodné jesť pri liečba ako sú bolesti v krku. Znižujú bolesť a zápal. Vyhnite sa však pridávaniu soli či kečupu, ktoré naopak môžu stav zhoršiť.

Zázvor alebo medový čaj

Čaj s medom a zázvorom sa používali v tradičnej medicíne už po stáročia. Horúca šálka tohto čaju môže zmierniť podráždenie hrdla a budete sa cítiť oveľa lepšie.

Šalvia

Šalvia je známa pre svoje liečivé vlastnosti a funguje skvelo aj pri bolestiach v krku. Táto liečivá bylina obsahuje flavonoidy, enzýmy a fenolové kyseliny, a tým bojuje proti zápalu a podráždeniu. Pridajte šalviu do polievky alebo čaju.

Varená mrkva

Mrkva obsahuje veľa antibakteriálnych vlastností, a tým je táto potraviny liekom. Ak máte bolesti v krku, odporúča sa jesť mrkva dusená alebo varená. Surová môže hrdlo ešte viac dráždiť a dokonca zhoršiť bolesť v krku.

Celozrnné cestoviny

Obsahujú vitamíny B1, B2, B3, E, železo, zinok a vlákninu. Mäkké a teplé cestoviny sú skvelé pre tlmenie bolesti v krku.

Ovsené vločky

Miska horúcej ovsenej kaše dokáže upokojiť bolesť v krku. Ak si ešte pridáte aj trochu medu a banány, pomôže vám to odstrániť bolestivé dráždenie v hrdle. Ovsené vločky znižujú zlý cholesterol a majú nízky obsah glukózy.

Foto: shutterstock.com


Komentáre

Comments are closed.

shutterstock_201745592

Zásobník plný zdravého životného štýlu

Tvoríme pre vás články, rozhovory a seriály o cvičení a stravovaní. 

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť