Aktívny oddych ako prostriedok na budovanie pevného zdravia

0

Tak ako telo mladne oddychom, spánkom, relaxom a pôstom, tak sa tiež udržiava mladé konštruktívnymi hrami, koníčkami a kolektívnymi športami. To všetko sú prostriedky na budovanie pevného zdravia.

Väčšina ľudí je príliš pohodlných a radšej trávia svoj voľný čas pozeraním televízie, než by vykonali akúkoľvek telo a myseľ povzbudzujúcu aktivitu. Sex je v súčasnej spoločnosti pokladaný skôr za vyčerpávajúcu aktivitu. Áno, je veľa ľudí, ktorí plávajú, behajú, chodia na túry alebo hrajú na hudobné nástroje, ale stále sú menšinou oproti televíznej mase. Viete, že typický Slovák vo veku 14-59 rokov strávi pozeraním  TV priemerne 3 hodiny denne?! Popri televízii sú ďalšími obľúbenými relaxačnými aktivitami pitie, žúrovanie a ďalšie tomu podobné pre telo aj myseľ deštruktívne aktivity.

Hry a športové aktivity najmä na čerstvom vzduchu prispievajú k zdraviu a dobrému pocitu zo seba samého. Preto pri hodnotení celkového psychického aj fyzického stavu  je dôležité neopomenúť aj spôsob trávenia voľného času. Nestačí len snažiť sa zdravo jesť – keď sa chcete cítiť a vyzerať mlado, telo sa musí hýbať.

info: rawfoodexplained.com

autor: denisa


Komentáre

Pridaj svoj komentár

Neprestávajte čítať, máme pre vás ďalšie výborné články

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Čo je pre telo lepšie, šťavy alebo smoothies?

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť