Celulitída? Preč s ňou!

0

Čo to vlastne celulitída je? Ide o estetickú vadu, ktorá postihuje najmä ženy. Na zadku, stehnách, bokoch, ale aj bruchu a zadnej strane paží vzniknú škaredé hrbolčeky, ktoré vyzerajú ako pomaranč – preto aj familiárny názov “pomarančová koža”. Podkožné tukové bunky sa zväčšia, sú vytláčané na povrch kože a vytvárajú tak spomínané  hrbolčeky. V týchto miestach je značne obmedzený prietok krvi a lymfy.

Vznik a stupeň celulitídy ovplyvňuje viacero faktorov:

  • dedičné predpoklady
  • sedavé zamestnanie
  • hromadiace sa toxíny v tele
  • hormonálna antikoncepcia (hormonálne zmeny v tele – ženský hormón estrogén sa “bije” s vitamínom E, ktorý podporuje obeh krvi v tele a s vitamínom B6, ktorý zabraňuje hromadeniu vody v tele)
  • vek
  • nadváha
  • fajčenie
  • nedostatočný pitný režim

Ako teda na celulitídu?

Úspech v boji s celulitídou je kombináciou viacerých faktorov. Približne 30% tvorí strava, 30% pohyb, 30% masáže a 5% kozmetické prípravky a doplnky stravy. Zvyšných cca 5% je to, čo ostane, lebo celulitída nezmizne nikdy úplne.

Čo taktiež veľmi pomôže, je následné prečistenie lymfatického systému špeciálnou masážou, tzv. lymfomasážou, ktorá aktivuje podkožný lymfatický systém a podporuje odplavenie toxických a odpadových látok z tela masírovaním lymfatických uzlín. Táto masáž trvá asi 2 hodiny, dva dni po nej je potrebné viac piť, aby sa toxíny mohli vyplaviť z tela von.. Je to suchá masáž, bez použitia krémov a olejčekov. Odporúčame masáž vykonávanú profesionálne vyškoleným masérom, alebo špeciálnym prístrojom ktorý priamo obsluhuje masér. POZOR masáže v rôznych vákuových strojoch sú mierne povedané len pre placebo efekt.

Taktiež novinka – prístroj LPG je taktiež zárukou viditeľného zlepšenia stavu celulitídnej pokožky.

foto: shutterstock

zdroj: vekjelencislo.sk


Komentáre

Pridaj svoj komentár

Neprestávajte čítať, máme pre vás ďalšie výborné články

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Čo je pre telo lepšie, šťavy alebo smoothies?

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť