Chemické antibiotiká zabíjajú zdravé baktérie. Vyskúšajte radšej toto!

0

Cesnak patrí medzi najlepšie prírodné antibiotiká, ba dokonca aj najsilnejšie. Ľudia keď sú chorí, príliš často nevedia, čo majú robiť. Nedôvera voči lekárom a ich liekom stále narastá. Ale v čase choroby a infekcie si nie ste istí, kam inam sa obrátiť. To vedie mnoho ľudí do lekárskej ordinácie pre lieky, ktoré nakoniec môžu urobiť viac škody ako úžitku.

Jednoduchá rada: ak budete potrebovať niečo, čo funguje ako antibiotikum, siahnite po cesnaku.

Cesnak je silné prírodné antibiotikum – nezabíja naše zdravé baktérie ako tomu je pri chemických antibiotikách. Na rozdiel od nich je cesnak tiež efektívne antivírusový a antimykotický – zjesť len pár strúčikov cesnaku každý deň môže skutočne urýchliť odstránenie infekcie. Svoj úžitok preukáže pri alergiách, diabetes, vysokom krvnom tlaku, infekciách, bolestiach zubov, rakovine, impotencii, prechladnutí, srdcových ochoreniach, či vysokej hladine cholesterolu.

Cesnak je schopný pomôcť s mnohými zdanlivo nesúvisiacimi problémami. Zdravotnícke zariadenia radi izolujú ochorenia a na každé sa zameriavajú s rôznymi liekmi. To znamená, že na základe rôznych príznakov, ktoré sa vyskytujú v rôznych častiach tela sa určí diagnóza a lieky sú vybraté podľa nej. Aspoň môj všeobecný lekár ma vždy lieči touto cestou. Avšak príčiny chorôb, ktoré sa môžu objaviť veľmi odlišne, sú často rovnaké. Je to všetko ďaleko viac prepojené, než si možno myslíte .

Ako užívať cesnak

Cesnak, aby bol najviac účinný ako liečebný prostriedok a všeobecné antibiotikum, musí byť surový. Rozdrvte strúčik cesnaku a vystavte pôsobeniu vzduchu po dobu takých desiatich minút, predtým ako ho skonzumujete – aktivujete ho. A nebojte sa, surový cesnak nechutí vôbec hrozne.

Tip na zdravú šťavu:

4 strúčiky cesnaku, 2 paradajky a 1 citrón postačia na vynikajúcu antibakteriálnu a protivírusovú šťavu. Ak nemáte odšťavovač, vhoďte všetky tieto ingrediencie do mixéra a vytvoríte si tak paradajkovo-cesnakovú polievku, do ktorej stačí pridať už iba trochu morskej soli. Určite vám to bude chutiť. Pri infekciách si naordinujte buď šťavu alebo polievku na každý deň – a bez užívania chemických antibiotík.

Foto: pixabay.com


Komentáre

Pridaj svoj komentár

shutterstock_201745592

Zásobník plný zdravého životného štýlu

Tvoríme pre vás články, rozhovory a seriály o cvičení a stravovaní. 

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť