Chcete mať zdravé a lesklé vlasy? Vyskúšajte homemade ošetrenie!

0

Každý by chcel mať lesklé a hebké vlasy. Či krátke alebo dlhé, kučeravé alebo rovné, avšak vlasy zdravé. Vonkajšia vrstva zdravých vlasov obsahuje prírodné oleje, aby boli vlhké a lesklé. Keď je táto vrstva poškodená, automaticky vaše vlasy vyzerajú nezdravé a suché, čo dobrý dojem veru nerobí.

Niektoré z faktorov, ktoré prispievajú k nezdravým vlasom sú napríklad choroba, nutričné nedostatky, používanie nesprávnych produktov pre starostlivost o vlasy, vystavovanie slnku, časté používanie farieb, vek, nadmerný stres, chlór v bazénoch alebo používanie tepelných nástrojov na úpravu ako žehlička či fén.

Aby ste mali jemné a leské vlasy, na to treba trošku úsilia. Správna starostlivosť o vlasy je jediný spôsob ako pre mužov i ženy, aby ste docielili zdravých vlasov.

Väčšina z nás používa rad značkových kondiciónérov, šampónov a sér. Ale postupom času môžu tieto výrobky spôsobiť viac škody ako úžitku. Miesto komerčných produktov, môžete vyskúšať niekoľko jednoduchých a prírodných prostriedkov, aby boli vaše vlasy lesklé a hlavne zdravé.

Tu je top 10 domácich prostriedkov ako prebudiť “uschnuté” vlasy:

1. Vajcia

Vajcia sú možno jednou z najlepších ingrediencií, ktoré poskytujú výživu a lesk vašim vlasom. Ako dobrý zdroj bielkovín, mastných kyselín a lecitínu, pomáhajú opraviť poškodené a suché vlasy pridáním vlhkosti a lesku. Vajcia tiež pomáhajú vlasom, aby boli silné a husté.

Ako ich použiť: Zmiešajte 1 vaječný bielok s 1 PL olivového oleja a 1 PL medu (závisí od dĺžky vlasov). Použite túto pastu na vlhké vlasy a na pokožku. Zakryte uterákom a nechajte pôsobiť po dobu asi 30 minút. Po uplynutí si umyte vlasy jemným šampónom a vlažnou vodou.

Alebo

vyšľahajte 2 vajcia až budú mať penitú štruktúru. Primiešajte 2 PL mandľového oleja a ½ šálky jogurtu. Naneste túto zmes na vlasy a pokožku. Zakryte uterákom a nechajte pôsobiť po dobu asi 30 minút. Potom zmyte jemným šampónom a vlažnou vodou.

Odporúčanie: Tieto vaječné ošetrenia robte raz týždenne, aby vaše vlasy zjemnili a boli lesklé a zdravé. Nikdy neoplachujte vlasy teplou vodou, ak použijete masku z vajec. Horúca voda vajcia zráža, a to by bolo veľmi ťažké z vlasov zmyť.

2. Pivo

Pivo funguje ako vynikajúce vlasové tonikum. Proteíny (chmeľ a slad) v pive pomáhajú opraviť poškodenie vlasovej kutikuly (vonkajšia vrstva vlasu) a poskytujú výživu vlasovým folikulom.

Ako ho použiť: Umyte si vlasy šampónom a potom použite pivo od korienkov ku končekom. Vmasírujte pivo dôkladne do pokožky hlavy krúživými pohybmi. Nechajte ho pôsobiť asi 5 minút a potom opláchnite.

Odporúčanie: Opakujte raz za 2 týždne.

3. Kokosový olej

Ak chcete získať lesklé vlasy, je dôležité poskytovať im pravidelne výživu použitím oleja. Kokosový olej (organický a nerafinovaný), je jednou z najlepších možností. Pomáha obnoviť vlhkosť u suchých a poškodených vlasov, aby boli naopak lesklé a zdravé.

Ako ho použiť: Naneste teplý kokosový olej na vlasy od korienkov až ku končekom. Pár minút masírujte a potom vlasy zabaľte do uteráka a nechajte pôsobiť po dobu najmenej 30 minút. Opláchnite vlasy s vlažnou vodou, umyte šampónom a kondicionérom ako zvyčajne robíte.

Odporúčanie: Postupujte podľa tohto návodu raz alebo dvakrát týždenne, v závislosti od vášho stavu vlasov. Môžete tiež použiť olivový olej, ricínový olej alebo mandľový olej a postupujte rovnako.

4. Majonéza

Majonéza má aminokyseliny, proteíny a antioxidanty, ktoré dodajú vašim vlasom silu, jemnosť, lesk a zdravie.

Ako ju použiť: Plnotučnú majonézu aplikujte na čerstvo umyté, vlhké vlasy. Zakryte vlasy čiapkou na sprchovanie alebo uterákom a nechajte pôsobiť po dobu najmenej 30 minút. Dôkladne si umyte vlasy vlažnou vodou a jemným šampónom.

Odporúčanie: Opakujte toto ošetrenie na týždennej báze, aby vlasy boli dostatočne hydratované a lesklé.

5. Jablčný ocot

Jablčný ocot je úžasný vlasový kondicionér, ktorý vašim vlasom dodá lesk, hydratáciu a jemnosť. Navyše pomáha liečiť lupiny, svrbenie pokožky hlavy a kučeravé vlasy.

Ako ho použiť: Zmiešajte rovnaké diely jablčného octu a vody. Umyte si vlasy najprv šampónom, potom nalejte do vlasov pripravenú zmes a vmasírujte do pokožky hlavy. Nechajte pôsobiť niekoľko minút a dôkladne opláchnite vlažnou vodou.

Alebo

zmiešajte 2 ČL jablčného octu a šťavu z jedného citróna v jednej šálke vody. Použite túto zmes ako konečné opláchnutie vlasov po umytí šampónom.

Odporúčanie: Používajte tieto prostriedky len raz týždenne.

6. Avokádo

Avokádo obsahuje živiny, ktoré hlboko hydratujú a vyživujú, preto je veľmi dobré pre suché a poškodené vlasy.

Ako ho použiť: Zmiešajte 1 zrelé rozmačkané avokádo s 2 PL extra panenského olivového oleja. Túto zmes aplikujte na vlhké vlasy od korienkov ku končekom. Zakryte kúpacou čiapkou alebo uterákom a nechajte pôsobiť po dobu 30 minút. Nakoniec opláchnite šampónom ako zvyčajne.

Alebo

môžete tiež zapariť 1 zrelé avokádo a 1 zrelý banán. Spolu zmiešajte v ½ PL mandľového oleja. Vmasírujte túto pastu do pokožky hlavy a rozotrite po celej dĺžke vlasov. Zakryte kúpacou čapicou a nechajte pôsobiť po dobu 30 minút alebo viac. Dôkladne opláchnite vlažnou vodou a zmyte vlasy šampónom.

Odporúčanie: Postupujte podľa jedného z týchto ošetrení raz alebo dvakrát týždenne, v závislosti na stave vašich vlasov.

7. Med

Med je ďalší účinný domáci liek na lesklé vlasy. Ide o prírodný zvlhčovač, ktorý udržuje vlhkosť vo vlasoch. Pomáha, aby vaše vlasy boli jemné a lesklé.

Ako ho použiť: Zmiešajte 2 PL medu v 2 šálkach horúcej vody. Túto zmes nalejte do fľašky z rozprašovačom (sprej). Po umytí šampónom, naneste tento roztok do vlasov. Pomaly vmasírujte do pokožky hlavy po dobu piatich minút a nechajte ešte pôsobiť ďalších 15 minút. Opláchnite ho vlažnou vodou.

Odporúčanie: Tento postup použite raz týždenne. Môžete dokonca raz alebo dvakrát týždenne premiešajte med s bežným vlasovým kondicionérom.

8. Aloe Vera

Aloe vera gél je vhodný pre vaše vlasy vďaka svojmu hydratačnému obsahu. Tiež je plný antioxidantov, vitamínov a ďalších látok, ktoré podporujú zdravé vlasy. Plus, aloe vera gél môže znížiť výskyt lupín a bojovať proti krepovateniu vlasov.

Ako ho použiť: Pripravte pastu so 4 PL aloe vera gélu, 2 PL kokosového oleja a 3 PL jogurtu. Naneste ju na vlhké vlasy a nechajte pôsobiť asi 30 minút. Opláchnite ju vlažnou vodou.

Odporúčanie: Použite toto ošetrenie raz alebo dvakrát týždenne.

9. Jogurt

Jogurt funguje ako hĺbkový kondicionér, a preto pomáha, aby vaše vlasy boli jemné, hladké a lesklé. Navyše, má prirodzené antibakteriálne a antimykotické vlastnosti, kvôli jeho vysokému obsahu kyseliny mliečnej, ktorá pomáha udržiavať pokožku hlavy čistú a bez infekcie.

Ako ho použiť: Vlasy si poriadne učešte s kefou. Rozotrite obyčajný biely jogurt po celej dĺžke vlasov. Zakryte kúpacou čiapkou a nechajte pôsobiť po dobu 30 minút. Opláchnite vlažnou vodou a potom ako zvyčajne umyte šampónom.

Odporúčanie: Použite toto ošetrenie raz týždenne.

10. Želatína

Želatína je tiež dobrá pre lesk, jemnosť a zdravie vašich vlasov. Obsahuje hydrolyzovaný proteín, ktorý pomáha liečiť poškodené vlasy.

Ako ju použiť: Vmiešajte 1 PL želatíny s 1 šálkou horúcej vody, kým sa úplne nerozpustí. Zmiešajte v 1 ČL jablčného octu a niekoľko kvapiek levanduľového esenciálneho oleja. Naneste zmes na vlasy a vlasovú pokožku. Nechajte pôsobiť 10 minút. Opláchnite vlasy vlažnou vodou.

Odporúčanie: Aplikujte toto ošetrenie raz týždenne.

Tak čo, ktoré z týchto ošetrení vám najviac zafungovalo?

Foto: shutterstock.com


Komentáre

Pridaj svoj komentár

Neprestávajte čítať, máme pre vás ďalšie výborné články

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Čo je pre telo lepšie, šťavy alebo smoothies?

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť