Čo dokáže kúsok cibule vložený do ucha

0

Je úžasné s akými všetkými problémami dokáže pomôcť obyčajná cibuľa

Látky, ktoré obsahuje cibuľa, nám dokážu pomôcť s rôznymi neduhmi. Veľa vedeckých štúdií o cibuli hovorí o jej účinku na ochranu nervového a kardiovaskulárneho systému, podpore imunitného systému a správneho vylučovania hormónov. Navyše napomáha v boji proti rastu mnohým druhom nádorov. Naviac napomáha znižovaniu hladiny zlého cholesterolu, zabraňuje kôrnateniu ciev, podporuje elasticitu žíl a je výborná proti vysokému krvnému tlaku.

Je skutočným bojovníkom proti cukrovke oboch typov a napomáha v boji proti obezite.

Tajomstvo zázraku cibule spočíva v obsahu flavonoidu Quercetin. Je to silný antioxidant a antihistaminikum, má silný protizápalový účinok. Najsilnejšia koncentrácia Quercetinu je v pevnej guľatej časti v strednej časti cibule (tzv. srdce cibule), ktorá je blízko ku koreňu.

Bolesť ucha a cibuľa

Pri bolesti ucha si vložte “srdce cibule” do ucha. Pretože má silné protizápalové účinky, ochvíľu výrazne uľaví vašej bolesti. Zmäkčí taktiež ušný maz, ktorý sa tak bude dať ľahšie odstrániť. Cibuľu vložte do ucha tesne pred spaním a vyberte ráno. Budete sa cítiť omnoho lepšie.

info: theawesomeinfo.com

autor: denisa

foto: flickr.com/businessinsider.sg

 


Komentáre

Comments are closed.

shutterstock_201745592

Zásobník plný zdravého životného štýlu

Tvoríme pre vás články, rozhovory a seriály o cvičení a stravovaní. 

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť