Čo jesť, aby vaše vlasy žiarili zdravím?

0

Zdravie vlasov, ich lesk, dĺžku, hustotu, či naopak krepovitosť, suchosť a lámavosť ovplyvňuje aj to, čo jete. Prinášame vám zopár zdrojov, ktoré vašim vlasom prinesú tú správnu výživu.

Avokádo

Určite registrujete avokádo ako súčasť viacerých prípravkov na ošetrovanie vlasov. Avšak okrem nanášania na vlasy je veľmi dôležitá aj jeho konzumácia. Avokádo je plné vitamínu E, vitamínu C, B6 a ďalších živín, vrátane antioxidantov, ktoré chránia bunky pred poškodením.

Aloe Vera

Všetci veľmi dobre vieme, že stará dobrá H2O je hlavním zdrojom vlhkosti, ale aj popíjanie šťavy z aloe vera je skvelá prevencia proti vysušovaniu vašich vlasov. Znižuje tvorbu lupín a tiež stimuluje rast vlasov.

Kel a špenát

Špenát a kel sú neuveriteľne výživná a zdraviu prospešná zelenina, ktorá by určite nemala chýbať vo vašom jedálničku. Špenát a kel sú bohaté na vitamín C, vitamín K a vápnik, ktoré pomáhajú posilniť vaše vlasy. Navyše, vďaka vysokému obsahu vody poskytujú vlasom tú správnu vlhkosť a tak prispievajú k ich celkovému vzhľadu.

Šošovica

Proteín je dôležitou zložkou pre rast vlasov , pretože bez dostatočného množstva bielkovín ako keratín (čo dáva našim vlasom štruktúru), sa pramene stávajú slabšie a rast vlasov sa spomaľuje. Šošovica je výborným zdrojom železa s vysokým obsahom bielkovín a pomáha udržiavať vaše vlasy zdravé a dlhé.

Sladké zemiaky

Sladké zemiaky sú bohaté na vitamín A. Vďaka vysokému obsahu beta-karoténu sú vynikajúce pre rast buniek. Nedostatkom vitamínu A sú vlasy krepovité, suché a krehké. Antioxidanty v nich tiež pomáhajú v boji proti starnutiu, takže aj pokožka vám bude vďačná.

foto: shutterstock

autor: Ivana


Komentáre

Pridaj svoj komentár

shutterstock_201745592

Zásobník plný zdravého životného štýlu

Tvoríme pre vás články, rozhovory a seriály o cvičení a stravovaní. 

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť