Čo nejesť, keď vás skolí nádcha, chrípka či zažívacie ťažkosti? (2.časť)

0

Je mnoho potravín, ktoré sa odporúča jesť, keď ste chorí. O niektorých sme si povedali v prvej časti, ktorú nájdete TU. Avšak je aj viacero tých, ktorým by ste sa mali vyhnúť, ak vás skolila chrípka, prechladnutie, či trpíte zažívacími ťažkosťami:

7. Korenené jedlá (opäť)

Kým korenené jedlá sú zahrnuté aj v zozname potravín, ktoré môžete jesť, mali by ste sa im vyhnúť, ak máte podráždený žalúdok. Sú docela drsné pre žalúdok, takže vám môžu spôsobiť bolesť a nepohodlie.

8. Mliečne výrobky

Nenašla som dôkaz, že mliečne výrobky majú priamy negatívny vplyv na chorých ľudí, ktorí trpia chrípkou či prechladnutím. Avšak, ak budete napríklad mlieko piť a mať pocit, že vás iba viac zahlieňuje, nemali by ste ho konzumovať. Je to veľmi individuálne.

9. Sladké a tučné jedlá

Sladké potraviny môžu oslabiť imunitný systém. Môžu tiež spôsobiť zápal, čo iste nechcete, keď už ste aj tak chorí. Na druhej strane, mastné potraviny nie sú príliš láskavé k vášmu žalúdku. Často vedú k bolestiam brucha, pretože sú ťažko stráviteľné.

Nedopustite, aby ste boli pod vplyvom zimného počasia. Jedzte to, čo je pre váš organizmus dobré a zdravé. Prevencia je určite základom, avšak, ak už ste chorí a nemáte chuť do jedla, správna strava vám dopomôže k rýchlejšiemu uzdraveniu.

Autor: Ivana

Foto: shutterstock.com


Komentáre

Pridaj svoj komentár

Neprestávajte čítať, máme pre vás ďalšie výborné články

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Čo je pre telo lepšie, šťavy alebo smoothies?

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť