Čo pridať do smoothie, keď ste tehotná?

0

Smoothies sú výživné, chutné a vysoko odporúčané zaradiť do tehotenskej stravy. Sú ľahko stráviteľné, zvýšia vašu energiu, stabilizujú hladinu cukru v krvi a okamžite vám doplnia všetky živiny, ktoré potrebujete pre seba i pre dieťatko.

Čo by malo smoothie pre budúcu mamičku obsahovať:

Banány, obsahujú vitamín B6, ktorý je skvelý pre rozvoj centrálneho nervového systému dieťaťa. Obsahujú tiež draslík, ktorý môže pomôcť pri kŕčoch v dolných končatinách.

Avokádo, má vysoký obsah kyseliny listovej, ktorá je nevyhnutná pre zdravý vývoj plodu v ranom štádiu tehotenstva.

Ananás, ovocie bohaté na živiny s nízkym obsahom nasýtených tukov a obsahuje vlákninu, ktorá môže pomôcť zmierniť zápchy.

Chia semienka, sú nabité minerálmi a normalizujú hladinu lipidov v krvi.

Maca prášok, keď sa o dieťatko snažíte, by mal byť vašim najlepším kamarátom, pretože zvyšuje energiu a vyvažuje hormóny.

Mandle, sú veľmi výživné. Sú vynikajúcim zdrojom zdravých tukov, bielkovín, draslíka, horčíka, vápnika, železa, zinku a vitamínu E. Majú vysoký obsah antioxidantov a sú zdravé pre srdce. Nie nadarmo sú „jednotkou medzi orieškami“.

Nakoniec môžete do vašeho smoothie ešte pridať vlašské orechy, ktoré sú bohaté na antioxidanty a omega-3, goji bobule, ktoré patria medzi ovocie s najvyšším obsahom žívín na svete.

Takže bez ohľadu na to, či sa o bábätko iba snažíte alebo už ste „v tom“, smoothie je vynikajúca pochúťka ideálna na raňajky, obed alebo poobedné občerstvenie, ktoré vám dodá potrebnú dávku energie a živín.

Foto: shutterstock.com

Komentáre

Pridaj svoj komentár

Neprestávajte čítať, máme pre vás ďalšie výborné články

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Čo je pre telo lepšie, šťavy alebo smoothies?

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť