Čo sa stane, ak budete jesť surový cesnak každý deň NALAČNO

0

Cesnak je veľmi užitočný pre ľudské zdravie, o tom niet pochýb. Používa sa pri liečení mnohých ochorení. 

Mnohé štúdie potrvdili, že konzumácia cesnaku je naozaj správna vec. Konzumáciou ráno na lačný žalúdok sa jeho sila zvyšuje a pôsobí ako efektívne prírodné antibiotikum. Hlavným dôvodom, prečo by sme ho vraj mali jesť ráno nalačno je, že baktérie sú najviac vystavené sile cesnaku a nemôžu sa proti jeho účinkom nijako brániť.


Mohlo by vás tiež zaujímať: Chemické antibiotiká zabíjajú zdravé baktérie. Vyskúšajte radšej toto!


Cesnak je naozaj veľmi populárny po celom svete, a to aj vďaka jeho liečivým účinkom. Cesnak dokáže zmierniť príznaky hypertenzie, zlepšiť krvný obeh, chráni pred srdcovo-cievnymi ochoreniami, stimuluje správnu funkciu pečene a močového mechúra. Okrem toho, je veľmi efektívny v liečení žalúdočných problémov, ako je napríklad hnačka. Cesnak stimuluje správne trávenie a zvyšuje chuť do jedla. Ak ho budete konzumovať nalačno, preukáže vám službu ako veľmi účinný liek na nervové problémy.

Cesnak tiež pomáha ovládať stres, a tým sa zníži produkcia žalúdočnej kyseliny, ktorú vaše telo vytvára zakaždým, keď ste nervózny. Podľa alternatívnej medicíny je cesnak jedným z najúčinnejších prírodných prostriedkov na detoxikáciu organizmu. Prečisťuje telo od parazitov a zabraňuje ochoreniam ako sú cukrovka, týfus, depresie a dokonca aj niektoré druhy rakoviny.

Avšak skôr ako začnete užívať jeho silné účinky, mali by ste skontrolovať, či je cesnak pre vás naozaj bezpečný. V prípade, že ste alergický, nemali by ste ho jesť surový. Ak si všimnete akékoľvek kožné reakcie po zjedení surového cesnaku, alebo sa vám zvýši teplota či začnete mať bolesti hlavy, potom by ste ho konzumovať nemali.

Túto skvelú informáciu sme pre vás našli TU

 


Komentáre

Comments are closed.

shutterstock_201745592

Zásobník plný zdravého životného štýlu

Tvoríme pre vás články, rozhovory a seriály o cvičení a stravovaní. 

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť