Čo sa stane, keď budete piť kokosovú vodu každý deň po dobu jedného týždňa?

0

O využití kokosového oleja počúvame asi každý druhý deň, ale k čomu je telu prospešná kokosová voda? Nadšenci kokosovej vody dokonca tvrdia, že má magické účinky na naše celkové zdravie a dlhovekosť. 

Kokosová voda posilňuje imunitný systém

Jednoducho povedané, kokosová voda spôsobuje, že váš imunitný systém je silnejší. Čistí baktérie z vášho tela, ktoré spôsobujú infekcie močových ciest a ochorenia ďasien. Dokonca sa hlása, že je účinná proti kvapavke a dokáže poraziť studené vírusy.

Kokosová voda zvyšuje energiu

Nielenže kokosová voda zvýši vašu energiu, ale rovnako zlepšuje produkciu hormónov štítnej žľazy.

Kokosová voda bojuje s ochorením obličiek

Tým, že kokosová voda prečisťuje močové cesty a močový mechúr, môže účinne predchádzať ochoreniam obličiek. Nehovoriac o tom, že ničí toxíny, ktoré spôsobujú obličkové kamene.

Kokosová voda s vysokým obsahom vlákniny

Väčšina ľudí si neuvedomuje, že kokosová voda je dobrým zdrojom vlákniny, ktorá je fantastická pre chudnutie, pretože dodáva pocit spokojnosti a nasýtenosti.

Kokosová voda udržuje vaše telo hydratované tak, ako nič iné

Kokosová voda nielen hydratuje telo, ale dopĺňa sodík, horčík, vápnik a draslík, ktorá je tým vynikajúcou alternatívou športových nápojov.

Tak čo myslíte? Stojí kokosová voda za pridanie do vášho jedálnička?

Autor: Ivana
Foto: shutterstock.com


Komentáre

Comments are closed.

Neprestávajte čítať, máme pre vás ďalšie výborné články

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Čo je pre telo lepšie, šťavy alebo smoothies?

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť