Čo sa stane s vašimi zubami, keď ich budete čistiť morskou soľou alebo jedlou sódou?

0

Čistenie zubov morskou soľou alebo jedlou sódou je prirodzený spôsob ako posilniť zuby a ďasná, zbaviť sa povlaku a zlepšiť váš dych. Môžete ich použiť buď samostatne, alebo spoločne.

Morská soľ

Vápnik, horčík, kremík, fosfor, sodík, nikel, železo, niekoľko ďalších stopových prvkov a minerálnych látok, obsahuje morská soľ. Tieto živiny posilňujú ďasná, chránia proti kazom, zápachu z úst a dokonca po dlhodobom používaní dokáže vybieliť zuby. Morská soľ, svojim vysokým obsahom jódu, má antibakteriálne vlastnosti a pomáha neutralizovať kyseliny v ústach.

Ako si čistiť zuby morskou soľou: Buď ponorte mokrú zubnú kefku do polovice čajovej lyžičky morskej soli a čistite si ich ako pravidelne robievate so zubnou pastou. Alebo si môžete opláchnuť roztokom slanej vody. Zmiešajte morskú soľ s teplou vodou a v ústach preplachujte po dobu cca 30 sekúnd. Pozor, neprehĺtajte! Slaný výplach pomáha zmierniť opuchnuté, zapálené ďasná a odstrániť baktérie z úst.

Jedlá sóda

Jedlá sóda je už dlho odporúčaná ako spôsob pre prírodné bielenie zubov. Hydrogénuhličitan sodný je vysoko alkalický a čistením zubov jedlou sódou sa zbavíte kyseliny v ústach (ktorá spôsobuje zubný kaz), zabíja baktérie a choroboplodné zárodky a bojuje proti zápachu z úst.

Ako čistiť zuby jedlou sódou: Môžete ju zmiešať s vodou na kašovitú konzistenciu. Alebo môžete kombinovať jedlú sódu a soľ.

Autor: Ivana
Foto: shutterstock.com


Komentáre

Comments are closed.

shutterstock_201745592

Zásobník plný zdravého životného štýlu

Tvoríme pre vás články, rozhovory a seriály o cvičení a stravovaní. 

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť