Detoxikačné nápoje, ktoré vás postavia na nohy po párty

0

Po noci plnej alkoholu a party potrebuje vaše telo schladiť a doplniť všetky stratené minerály, a je dôležité dostať ho opäť na správnu cestu. Dehydratácia a “opica” sú najčastejšie príznaky po prehýrenej noci.

Ak chcete poraziť ten nepríjemný pocit v žalúdku a bolesti hlavy, vyskúšajte jeden z týchto detoxikačných nápojov, ktoré vám pomôžu nájsť rovnováhu vášich vnútorných orgánov a celého tela.

Detoxikačné nápoje, ktoré vám pomôžu zmierniť stav vašej “opice” a “po opičné” stavy:

1. Pite citrónovú vodu

Pred spánkom vypite pol litra vody, pomôže vám znížiť hladinu dehydratácie. Keď sa ráno prebudíte, vypite plný pohár citrónovej vody, skôr ako sa naraňajkujete. To alkalizuje telo a zlepšuje trávenie.

2. Zázvorové riešenie

Jednou z možností je zaliať 10 – 12 kúskov čerstvého koreňa zázvoru so 4 šálkami vriacej vody, pridajte šťavu z jedného pomaranča, pol citóna a pol šálky medu.

3. Uhorka, citrón, mäta

Mäta podporuje trávenie, pomáha upokojiť žalúdok a znižuje bolesti hlavy. Uhorky sú plné vitamínu K a obsahujú veľa vody. Všetko spolu aj s citrónom zmiešajte s vodou a nechajte v chladničke, aby sa chute zmiešali. Pite počas celého dňa. Ak viete, že idete na párty, tento nápoj sa odporúča pripraviť ešte predtým.

4. Vývar vám doplní vitamíny a minerály

Vývar založený na zelenine je dobrým zdrojom vitamínov a minerálov, ktoré potrebujete doplniť. Je to zároveň ideálny, ak máte pocit, že pevnú stravu v sebe skôr neudržíte.

5. Smoothie z manga a kelu

Toto smoothie si pripravíte zmiešaním kelu (môže byť aj špenát), vody, citrónovej šťavy, manga.

6. Nápoj na prečistenie pečene

Pre kvalitné prečistenie pečene vyskúšajte tento nápoj, ktorý si pripravíte zmiešaním 1 grapefruitu, 1/2 šálky extra panenského olivového oleja, 3 šálok vody a 4 PL Epson soli.

7. Mrkvovo-jablkový detox

Na tento detox vám budú stačiť 4 mrkvy, 2 jablká, 1 citrón, za hrsť púpavových listov.

Dúfam, že týchto pár receptov vám pomôže prekonať tú nepríjemnejšiu stránku zábavy a pitia alkoholu na párty. Majte však na pamäti “dám si pivo a pohár vody”

Autor: Ivana
Foto: shutterstock.com

 


Komentáre

Comments are closed.

shutterstock_201745592

Zásobník plný zdravého životného štýlu

Tvoríme pre vás články, rozhovory a seriály o cvičení a stravovaní. 

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť