Drevený hrebeň verzus plastový. Ktorý prospieva vlasom viac?

0

Vlasy sú korunou krásy každej ženy, pričom dôkladná starostlivosť o ne zahŕňa hneď niekoľko dôležitých detailov. Vedeli ste, že svoje zohráva napríklad aj to, aký používate hrebeň?

V každej domácnosti sa nájdu plastové hrebene, ktoré v súčasnosti dostať kúpiť takmer na každom kroku. Vašim vlasom ale oveľa väčšiu službu urobíte, ak siahnete po hrebeni drevenom. Ten má totiž v porovnaní s klasickými typmi viacero výhod.

Keď použijete drevený hrebeň, česanie vlasov sa stáva aj ozdravným rituálom, pretože vám:

  • pomôže riešiť problém s lupinami. Ak je príčinou ich vzniku suchá koža, pravidelná masáž dreveným hrebeňom stimuluje tvorbu mazu na pokožke hlavy, čím zamedzí ďalšej tvorbe lupín,
  • odstráni problém elektrizujúcich vlasov,
  • kontakt dreva s vlasovou pokožkou je veľmi príjemný, môžete ho používať aj na jej pravidelné masírovanie. Prispejete tým k zvýšeniu prietoku krvi a efektívnejšiemu vstrebaniu živín do vlasových korienkov.
  • drevený hrebeň vlasy neťahá a neláme. Je taktiež oveľa lepšou voľbou než kefa, najmä pokiaľ sa vám vlasy kučeravia. Po vlasoch kĺžu zúbky hrebeňa lepšie a jednoduchšie rozčešú zamotané pramienky.

 

Zdroj: www.hairbuddha.net, pixabay.com

 


Komentáre

Comments are closed.

Neprestávajte čítať, máme pre vás ďalšie výborné články

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Čo je pre telo lepšie, šťavy alebo smoothies?

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť