Hrášková polievka nielen na nedeľu

0

Hrášková polievka na nedeľu? A prečo nie. Väčšina máme v nedeľnej polievke asi jasno – nejaký ten pravý domáci vývar. Alebo inú polievku, ktorú máte tradične každú nedeľu. Zvyky sú fajn, ale občasná obmena môže byť naozaj osviežujúca. 

Víkendový obed riešim niekedy až v ten deň ráno. A aj dnes tomu tak bolo – je nedeľa a moje chute smerujú k hráškovej polievke. Nejedla som ju zopár rokov, takže netuším ako ma to vôbec napadlo. Ale telo si občas nekompromisne vypýta, čo potrebuje. Tak som sa teda pustila do mojej prvej hráškovej polievky.

Recept mám od veľmi dobrého priateľa, ktorý má recept asi na všetko. Tak vyskúšajte si aj vy tento v skutku veľmi jednoduchý recept. Zvládne ho aj “gazdinka” ako som ja :)

 Návod na prípravu (popíšem vám ho presne tak laicky, ako som ho dostala ja):

 • Lyžica oleja, stredná cibuľa na kocky – 10 minút posmažiť, pozor aby nezhnedla, idete do zlatova…
 • pridáte liter vody, kilo hrášku – môžete aj viac aj menej – podľa toho, akú ju chcete mať hustú
 • varíte…keď je hrášok mäkký (nechrumká), zoberte ponorný mixér a mixujte…
 • potom prilejte 2 dl smotany na varenie a podľa chuti soľ a 2 štipky korenia…Hotové…
 • A keď chcete k tomu dodať trošku “čaro”, tak pred mixovaním vyberte za hrsť až dve (nie rukou) hrášku a nakoniec pridajte do toho pomixovaného…príjemné “prekvapko”

Dobrú chuť :)

PS: A akú polievku máte tradične v nedeľu na obed vy?


Komentáre

Pridaj svoj komentár

Neprestávajte čítať, máme pre vás ďalšie výborné články

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Čo je pre telo lepšie, šťavy alebo smoothies?

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

  Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

  Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

  Zatvoriť