12 pravidiel ženskej intímnej hygieny (2.)

0

Udržiavanie hygieny v intímnej oblasti je nie len pre ženy veľmi dôležité. Nejde iba o pocit čistoty a sviežosti, ale vyhnúť sa nepríjemným a niekedy naozaj nebezpečným zdravotným problémom, ktoré môžu nastať. Prvých šesť pravidiel sme vám predostreli v prvej časti a tu pre vás máme pokračovanie základných pravidiel pre zdravú intímnu hygienu:

7. Utierajte sa spredu dozadu  

Je to veľmi jednoduché. Po návšteve toalety sa toaletným papierom utrite smerom spredu dozadu – z pošvy smerom k zadku.

8. Noste bavlnenú spodnú bielizeň

Bavlnené oblečenie a bavlnená spodná bielizeň umožňujú koži dýchať. Syntetické materiály na rozdiel od bavlny zabraňujú cirkulácii vzduchu, zvyšujú vlhkosť v intímnej oblasti a vytvárajú tak ideálne prostredie pre rast škodlivých baktérií. Noste preto radšej pohodlné bavlnené spodné prádlo a čipkované nohavičky si ponechajte pre zvláštne príležitosti. Tiež sa vyhnite tesným džínsom a nohaviciam.

9. Pred a po pohlavnom styku si umyte intímne partie

Umývajte svoje intímne oblasti aj pred a aj po milovaní. Je to dôležité, pretože zastavujete tak množenie a šírenie škodlivých baktérií. Samozrejme je veľmi dôležité, aby aj váš partner sa staral o svoju intímnu hygienu.

10. Sex počas menštruácie so sebou nesie zvýšené riziko infekcií

Ak máte menštruáciu, vyhnite sa intímnym chvíľam so svojím partnerom. Obzvlášť je to dôležité, ak ste náchylná k infekciám. Najlepšia vec, ktorú môžete urobiť, je čakať pokiaľ vaše menštruačné dni úplne neprejdú.

11. Počas menštruácie meňte hygienické vložky každé 2 – 4 hodiny

Nemali by ste si nechávať tú istú hygienickú vložku dlhšie ako 4 hodiny. V takom prípade sa nebudete cítiť ani príliš sviežo a čisto, ale tiež dáte priestor na množenie sa škodlivým baktériám. Ustrážte si preto výmenu vložiek aspoň raz za dve až štyri hodiny.

12. Tampóny používajte pomenej a meňte ich každé 2 – 3 hodiny

Nikdy by ste nemali spať s tampónom. Tampóny je potrebné pravidelne meniť, pretože môžu spôsobiť infekcie alebo syndróm toxického šoku, ktorý je považovaný za potenciálnu smrteľnú chorobu. Nepoužívajte tampóny, ak máte nejakú infekciu, pretože tú môžete iba zhoršiť.

Určite mnohé z týchto pravidiel sú vám dávno známe a snažíte sa ich dodržiavať, aby ste sa cítili čo najkomfortnejšie a hlavne chránili si tak svoje intímne zdravie. Ak však máte ďalšie skúsenosti a tipy ako sa starať o ženské intímne partie, neváhajte sa s nami o ne podeliť.

Prečo sú uvedené pravidlá až od čísla 7? Pretože prvých šesť nájdete tu:

http://www.zelenejablko.sk/12-zakladnych-pravidiel-zenskej-intimnej-hygieny-cast-1/

Foto: shutterstock.com

 


Komentáre

Pridaj svoj komentár

Neprestávajte čítať, máme pre vás ďalšie výborné články

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Čo je pre telo lepšie, šťavy alebo smoothies?

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť