Výborná prevencia! Jedno jablko denne môže zabrániť týmto 5 závažným ochoreniam

0

Stačí jedno jablko denne (samozrejme najlepšie v biokvalite) a to môže podľa výskumov pozitívne ovplyvniť zdravie človeka v nasledovných oblastiach:

 • Zdravie mozgu: Jablká chránia nervové bunky proti stresovým hormónom v mozgu a môžu hrať dôležitú úlohu pri znižovaní rizika neuro-degeneratívnych chorôb, ako je napríklad Alzheimerova choroba
 • Mozgová príhoda: Pravidelné jedenie jabĺk sa spája so znížením rizika mozgovej príhody

Mohlo by vás tiež zaujímať: Recept na najlepšie jablkové pité 


 • Cukrovka: Tri porcie jablka denne (ale aj iného ovocia ako hrozno alebo čučoriedok) podľa výskumov znižuje riziko cukrovky typu 2 až o 7%. Môže to byť vďaka ich pozitívnemu vplyvu na reguláciu cukru v krvi. Jablká totiž obsahujú zložky, ktoré môžu:
  • znižovať absorbciu glukózy zo zažívacieho traktu
  • stimulovať bunky v pankrease na vylučovanie inzulínu
  • ovplyvňovať vstrebávanie glukózy z krvi stimulovaním inzulínových receptorov
 • Rakovina: Jablká majú mnoho vlastností, ktoré môžu napomôcť regulovať riziko rakoviny, vrátane antioxidantov, protizápalových mechanizmov a mechanizmov proti epigenetickým zmenám a na podporu prirodzenej imunity.
 • Ochorenia srdca: Jedenie jabĺk  sa spája so znížením rizika srdcových ochorení práve vďaka obsahu anitioxidačných flavonoidov.

 

Jablkové šťavy obsahujú cenné vitamíny a antioxidanty, odporúča sa však jesť aj celé kusy jabĺk, ktoré dodajú aj synergický efekt výživných látok s vlákninou. Typ vlákniny pektín napríklad zosilňuje pozitívne účinky jabĺk pri prevencii srdcovo-cievnych ochorení. 

info: mercola.com

foto: shutterstock


Komentáre

Comments are closed.

Neprestávajte čítať, máme pre vás ďalšie výborné články

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Čo je pre telo lepšie, šťavy alebo smoothies?

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť