Jeden cvik, ktorý vám spevní celé telo

0

Počuli ste už o cviku s názvom DOSKA? Je to jedna zo základných jógových pozícií, súčasť zostavy “pozdrav slnka”. Bezpečne ju zvládne urobiť doma aj úplný začiatočník, ale nikdy ju nevynechajú ani jógoví guru-ovia. Nepotrebujete k tomu nič, len svoje telo a pár minút času (zo začiatku skôr pár sekúnd :)

Prečo je doska taká super? 

  • spevní svaly celého tela: ramená, plecia, šiju, prsné, brušné, chrbtové, sedacie svaly, stehná, lýtka aj chodidlá
  • prekrví telo aj tvár, čím okysličí bunky – a okysličené bunky = omladené bunky
  • rozpohybuje lymfu v tele (ak chcete vedieť o lymfe viac, kliknite TU

Ako sa cvičí doska?

  1. Ľahnite si na brucho, hlava je otočená nabok, ruky položené pri tele, dlane smerujú k stropu.
  2. Ruky presuňte pred seba, oprite sa o predlaktia, vytiahnite sa z drieku, pozerajte dopredu pred seba, majte spevnený zadok aj nohy. Vydržte 5 nádychov a výdychov.
  3. Zohnite prsty na nohách (ako na obrázku), oprite sa o ne. Vystrite ruky a oprite sa o dlane a  tým celé telo zodvihnete rovnobežne so zemou. Nevystrkujte zadok (podsaďte ho), celé telo majte v jednej rovine pevné ako doska. Skúste vydržať 10x nádych-výdych.

Hovoríte, že doska je ľahká?

Pridajte si po 10x nádych – výdych, ešte zopár klikov s lakťami pri tele (v jóge: prejdite do pozície chaturanga a naspäť do dosky).

autor: denisa

foto: kindsnacks.com
Komentáre

Pridaj svoj komentár

Neprestávajte čítať, máme pre vás ďalšie výborné články

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Čo je pre telo lepšie, šťavy alebo smoothies?

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť