Zdravie, krása a dobrý pocit začínajú v čistých črevách (2. časť – tenké črevo)

0

V prvej časti sme si povedali, ako si prečistiť vodou hrubé črevo (čo je asi 1,5m). Po vyplavení hrubých nečistôt ten, kto sa na to cíti, môže skúsiť čistiť ešte ďalej, čo najviac zo 7m tenkého čreva…  Klystír je super v tom, že ho môžeme vykonávať postupne, podľa nášho pocitu a šetrne pre naše črevá.

Postup ďalšej očisty plynulo nadväzuje na prísun vody do hrubého čreva. Skúste najprv toto pokračovanie:

  1. Keď už máme vodu z plastového vrecúška v hrubom čreve a nič sa nedeje, teda žiadny urgentný pocit vyprázdnenia (toto je väčšinou nereálne pri prvých klystíroch – z toho si nerobte ťažkú hlavu), tak si ľahneme na chrbát, nohy pokrčíme do 90º uhla a oprieme chodidlami o stenu. Zdvihneme panvu od zeme čo najvyššie a cvičíme – krútime panvou a bruchom, až by sme mali počuť ako sa voda v črevách pohybuje. Cvičíme koľko vydržíme :) 
  2. Po určitej praxi v očiste hrubého čreva (popísaná v prvej časti článku TU) prejdeme k nasledovnému. Začneme klasickou očistou hrubého čreva a keď už máme prevažnú časť vody z vrecúška v sebe, niekoľkokrát hlboko vydýchneme (rázne ale s citom) a zadržíme dych asi na päť až desať sekúnd (10 je fakt veľa :). Žalúdok pritiahneme k chrbtici. Bránicu vtiahneme do hrudného koša. Myšlienkovo sa sústredíme na to, ako vám voda prúdi do čriev.  Je to princíp ako má vákuová pumpa, masíruje orgány brušnej dutiny, znižuje napätie v obličkách a cievach. Tiež platí, že nemôžete pociťovať bolesť! Tlak áno, ale bolesť je neprípustná, vtedy skončite hoc aj predčasne. 

Túto pokročilejšiu očistu by nemali praktizovať ľudia so slabým srdcom, dýchacími ťažkosťami, črevnými infekciami a vysokým tlakom. Tí vykonávajú iba bežné klystíry hrubého čreva. Nemusia ich vykonávať denne až tak veľkými dávkami vody.

Po klystíre je dobré si na chvíľku oddýchnuť. Nemôžete tiež hneď vyjsť z domu, pretože voda z čriev sa vám môže vracať aj po polhodine. Pri zadržanom dychu a nasávaní tekutiny do ďalších častí čreva dbajte na to, aby bolo vo vrecúšku dostatok vody, inak nasajete aj vzduch, ktorý vám môže v črevách vyvolať nepríjemné pocity.

Ozajstní jogíni nepotrebujú žiadnu súpravu na klystír, sú schopní nasať vodu iba silou sťahov svojho panvového dna.

Ako často robiť klystír?

Pri počiatočnej očiste čriev je dobré robiť klystír: 1. týždeň – denne / 2. týždeň – ob deň / 3. týždeň – ob dva dni / 4. týždeň – ob tri dni / 5. týždeň – raz týždenne. Pre dokonalú očistu a obnovu pôvodného stavu čreva pokračujete v aplikácii klystíru naďalej raz za 14 dní, podľa potreby častejšie. Pri očiste čriev musíte začať s oddelenou stravou.

info: Jiří Cingroš – Sám sebe doktorem

foto: shutterstock


80%
80%
SUPER
  • Zaujímavosť
    8

Komentáre

Pridaj svoj komentár

Neprestávajte čítať, máme pre vás ďalšie výborné články

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Čo je pre telo lepšie, šťavy alebo smoothies?

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť