Koľko stojí jazdenie na koni?

0

Najkrajší pohľad na svet je z chrbta koňa.

hovorí jedno múdre príslovie. Možno ste jazdenie už vyskúšali, možno hľadáte vhodný šport pre Vaše dieťa, alebo skrátka túžite zažiť pocit nekonečnej slobody cválajúc si po poliach.. Nech sú Vaše pohnútky akékoľvek, poďme sa pozrieť, koľko peňazí si treba pripraviť. Ide o priemerné sumy v Bratislave a okolí.

Jazdenie od začiatku:

1) Základom pre jazdenie je absolvovať kurz. Zvyčajne 10 lekcií v sume okolo 200 EUR. Prilba by mala byť v cene kurzu. Dobré je zainvestovať do jazdeckých nohavíc, okolo 30 EUR, inak nepotrebujete nič, okrem mrkvy a jabĺk ako odmenu pre kone.

2) Skončili ste jazdecký kurz a rozhodli ste sa pokračovať? Oplatí sa pokračovať v trénovaní s profesionálnym trénerom… cena je cca 15-20 eur/jazdecká hodina, kone sa využívajú školné.

3) Chcete sa zdokonaľovať v jazdení a zároveň si vybudovať puto s jedným koňom. Tak si koňa prenajmete, aby bol k dispozícii presne v dohodnutý čas.. . Prenájom koňa cca 2x do týždňa okolo 50 – 100 eur mesačne, tréner cca 10 eur/ jazdecká hodina. Prenájom koňa pre Vás ako jediného jazdca Vás bude stáť okolo 300 eur mesačne. Výhodou je, že neplatíte nič naviac, len prenájom koňa.

4) A posledným krokom je kúpa vlastného koňa…. ustajnenie, kutie, veterinár, tréner, veci pre jazdca, koňa… pripravte si v priemere okolo 500 eur/mesiac.. pokiaľ nezačnete chodiť na jazdecké preteky :)

Nenechajte sa odradiť, každý cent investovaný do tohto športu, je dobre investovaný peniaz.

 

Komentáre

Pridaj svoj komentár

shutterstock_201745592

Zásobník plný zdravého životného štýlu

Tvoríme pre vás články, rozhovory a seriály o cvičení a stravovaní. 

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť