Ako na krásne vlasy a tipy na ľahké trendy účesy – 2. časť

0

V prvej časti ste si mohli prečítať, ako si vlasy správne ošetriť a teraz si povieme, ako na styling – finálnu úpravu.

Základom na česanie je kvalitná kefa na vlasy. Novinkou, ktorá nijako nenaruší váš rozpočet, ale spoľahlivo rozčeše aj zauzlené vlasy bez zadrhávania, vytrhávania a elektrizovania, je kefa Tangle Teezer. Ak by ste radšej uprednostnili inú kefu, vyhýbajte sa umelým štetinám, použvajte vždy kefy, ktoré majú chlpy z prírodných štetín (napríklad prasačie chlpy).

Aké sú možnosti výberu z produktov určených na finálnu úpravu vlasov?

1. Tužidlo: používa sa pred fúkaním vlasov. Vlas obaľuje a dodáva mu pocit pevnosti. Pre kučeravé vlasy sú určené špeciálne produkty, ktoré povzbudzujú vlny. Pozor – pri ich nanesení na rovné vlasy sa zázračne neskučeravia, špeciálne tužidlo vlny len podporí pri prirodzene kučeravých vlasoch.

2. Sprej na vzhľad plážových vĺn: obsahuje morskú soľ a dáva pocit jemnej suchosti. Vytvorí strapatý look a jemnú štruktúru vĺn. Neurobí výzor trvalej a ani dokonalé kulmové vlny, ide o ležérny plážový vzhľad účesu. Tento sprej si nedávajte pred kulmovaním (soľ by ste si “zapiekli” do vlasov), je určený už ako finálna úprava.

3. Ženy, ktoré majú silnejší vlas, môžu aplikovať stylingový krém do dĺžok vlasov.

4. Do jemných vlasov sa dá použiť ľahký gél, aplikovať ho treba už od korienkov a potom sa vlasy môžu aj vyfúkať.

5. Lesk v spreji alebo olej do vlasov – aplikujeme po vyfúkaní. Odporúča sa použiť naozaj malé množstvo.

Pred odchodom na dovolenku si vlasy farbiť alebo nie?

V minulosti sa zvyklo farbiť si vlasy priamo na dovolenke, hlavne blond farby, v presvedčení že farba “riadne chytí”. Dnes sa naopak dámy obávajú nechať si vlasy zafarbiť pred dovolenkou, že slnko a slaná voda ich viac poškodí. Pri použití ochranného spreja sa tohoto vôbec netreba obávať.

Jediným obmedzením je, že vlasy by sa nemali 48 hodín po farbení umývať. Je to preto, lebo vlas sa uzatvára a farba sa fixuje.

Aj pri používaní ochranných prípravkov je však dobré chrániť si vlasy pokrývkou hlavy. Blond vlasy nemajú pigment, rýchlejšie sa môžu poškodiť.

Výborné na zopnutie vlasov sú gumičky Invisibobble, ktoré vyzerajú ako šnúra od telefónu. Nelámu vlasy, výborne držia a nezamotávajú sa.

zdroj info: Štúdio krásy PIEROT Eurovea, stylisti Palo a Julo

foto: redakcia

(Ak ste prvú časť ešte nečítali, nech sa páči kliknite SEM)

This slideshow requires JavaScript.


Komentáre

Pridaj svoj komentár

Neprestávajte čítať, máme pre vás ďalšie výborné články

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Čo je pre telo lepšie, šťavy alebo smoothies?

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť