Ako na krásne vlasy a tipy na ľahké trendy účesy – 1.časť

0

Nanášate  si v snahe čo najviac zregenerovať svoje vlasy, kondicionér už od korienkov vlasov? Chyba! Odkladáte farbenie vlasov až kým sa vrátite z dovolenky? Nemusíte! A rozmýšľate, ako si rýchlo urobiť ľahký efektný účes, ktorý zvládnete aj sama za pár minút? Máme pre vás rady, ako na krásne vlasy aj v lete a tipy na dva ľahké trendy účesy, ktoré zvládnete aj sama za pár minút!

Starostlivosť o vlasy pozostáva zo štyroch základných krokov:

1. Šampón: aplikovať treba dvakrát, aby bol vlas dokonale zbavený nečistôt.

2. Denná starostlivosť (resp. kondicionér): nanášame do vlasov vysušených uterákom od cca polovice dĺžky vlasov smerom dolu ku končekom. Kondicionér, tak ako ani iné výrobky, ktoré sú určené na oplachovanie, sa nikdy nemajú nanášať už od korienkov vlasov resp. pokožky, lebo ich to veľmi zaťaží. Obsahujú silikóny, vitamíny a ceramidy, ktoré sú určené pre ošetrenie namáhaných častí vlasov a pre pokožku samotnú sú veľmi silné. Je to aj zbytočné, pretože vlasy pri pokožke sú “novšie” a nie až tak citlivé a poškodené. Odporúčaná doba pôsobenia je 3 minúty. Dennú starostlivosť zmývame skôr teplou vodou, studenšia voda kondicionér nevymyje až tak dôkladne.

Aj pri vlasových prípravkoch platí pravidlo menej je viac. Nenakupujte ich zbytočne veľa, radšej sa poraďte s kaderníkom a kúpte si z tých kvalitných, ktoré vydržia skutočne dlho. Nanášajte v malých množstvách, aby vlas nebol zbytočne ťažký a nepôsobil neumytým dojmom.

3. Maska na vlasy: intenzívnejšie regeneruje vnútro vlasu. Je vhodná ako na občasné použitie pri menej poškodených vlasoch, tak aj na denné použitie pri potrebe intenzívnejšej regenerácie v prípade dlhodého farbenia a melírovnia vlasov, pri krepovitejších vlasoch. V porovnaní s kondicionérom je maska na vlasy silnejšia, obsahuje spravidla aj fotofiltre proti UVA a UVB žiareniu. Základný rozdiel pri použití je doba pôsobenia, pri maske je to 5 minút. Pozor – aj pri maske platí pravidlo nanášať až od polovice dĺžky vlasov.

4. Ochrana nezmývateľným prípravkom – sprej alebo krém na vlasy: špeciálny ochranný sprej zadržiava vlhkosť vo vlase a hydratuje, je vodeodolný a obsahuje fotofiltre. Pre veľmi citlivé a dlhé vlasy, ktoré sú pravidelne namáhané žehlením, fénovaním, farbením, je vhodné použiť ľahký vlasový krém. Stačia 2 pumpičky vytlačiť do dlaní, zahriať v rukách a votrieť do vlasov.

V druhej časti vám povieme o najlepších stylingových vychytávkach a ukážeme ako si poľahky urobiť ďalší krásny a efektný účes (Druhú časť si môžete prečítať TU).

This slideshow requires JavaScript.

zdroj info: Štúdio krásy PIEROT Eurovea, stylisti Palo a Julo.

foto: redakcia


Komentáre

Pridaj svoj komentár

Neprestávajte čítať, máme pre vás ďalšie výborné články

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Čo je pre telo lepšie, šťavy alebo smoothies?

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť