Litchi zmrzlina (DIY)

0

Zmrzlina nemusí byť len z mlieka a cukru, pripravte si vlastnú zdravú verziu z ktorej nepriberiete. Napríklad túto LITCHI zmrzlinu. Litchi sa pestuje hlavne v Indii a Číne, je to sladké a šťavnaté ovocie. 100g litchi obsahuje až 86% dennej potreby vitamínu C pre dospelého človeka, čo znamená že cca 9 kúskov pokryje celodennú potrebu. Inak je na vitamíny a minerály pomerne chudobné. 

Na litchi zmrzlinu budete potrebovať:

  • cca 5 ks litchi
  • 1 banán
  • pár kvapiek citrónu
  • strúhaný kokos
  • čučoriedky na dozdobenie

Dobre vymixujte všetko okrem čučoriedok. Nalejte do silikónových muffinových košíkov a vložte do mrazničky najlepšie na pol dňa. Potom vyklopte a dozdobte čučoriedkami.

Dobrú chuť!

autor: denisa

foto: shutterstock

 


Komentáre

Comments are closed.

Neprestávajte čítať, máme pre vás ďalšie výborné články

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Čo je pre telo lepšie, šťavy alebo smoothies?

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť