Masáž v tehotenstve určite netreba podceňovať! Prečo?

0

V priebehu tehotenstva majú masáže a intenzívna starostlivosť o pokožku priaznivý účinok na jej elasticitu. Predídete tak vzniku strií a ešte sa aj krásne necháte rozmaznávať.

Pokožka a celé ženské telo v tomto období dostávajú naozaj nadmernú záťaž, takže relax a hýčkanie Vám určite padne vhod.

 „Aby vaše telo ustálo tehotenstvo bez viditeľných následkov, odporúčame vykonávať od samého začiatku pravidelné masáže a výživu príslušných partií, ako sú brucho, boky a prsia,“ radí Martina Laketič. Pravidelné masáže preukázateľne podporujú prekrvenie pokožky aj jej metabolizmus a pomáhajú uchovať elasticitu pokožky. „Aby ste optimálne predchádzala striám, mala by ste najneskôr od 3. mesiaca tehotenstva 2 – 3x denne masírovať najmä najviac namáhané časti ako je bruško, boky a stehná. Brucho môžete navyše masírovať suchou špongiou alebo mäkkou kefkou,“ hovorí Martina Laketič z HiPPu.

Masáž brucha

Masáž brucha v tehotenstve Masaz brucha_2

Nanesieme masážny olej na strie na celú plochu bruška. Pokiaľ ešte nemáte príliš veľké brucho, odporúča sa štípacia masáž (Obr. 1), ktorá uvoľní tkanivo. Opatrne uchopte časť pokožky medzi palec a ukazovák a jemne ju natiahnite smerom hore, poprípade rolujte pokožku zľahka medzi prstami. Krátko podržte, uvoľnite a namažte. Postupne masírujte pohybom prstov zhora nadol a späť (Obr. 2), až prejdite na krúživé pohyby až postupne namasírujete celú oblasť bruška (Obr. 3 a 4).

Masáž prsníkov

Masáž prsníkov v tehotenstve

 

 

 

 

 

Počas tehotenstva sa pokožka pŕs výrazne napína. Pre efektívnosť starostlivosti naneste každý deň trochu masážneho oleja na strie a rozotrite ho krúživými pohybmi špirálovite od vonkajšej strany ku stredu pŕs (Obr. 5). Oblasť bradaviek vynechajte.

Masáž bokov

Masáž bokov v tehotenstve

 

 

 

 

 

 

Výnimkou pri masáži by nemali byť ani partie bokov, zadku a stehien. Aj tu môžete využiť techniku štípania (Obr. 6), či krúživé pohyby (Obr. 7). Známe je, že studená sprcha podporuje prekrvenie pokožky, takže aj túto metódu môžete k starostlivosti pripojiť. A po pôrode zase masáže podporujú návrat tkaniva do pôvodného stavu.

POZOR! Kedy nie je masáž vhodná?

Ak by vám hrozil predčasný pôrod, určite sa najprv poraďte so svojím lekárom, pretože masáž môže taktiež stimulovať nežiadúce kontrakcie. Pokiaľ je brucho tvrdé a napäté alebo ak vám masáž nie je príjemná, môžete olej iba jemne rozotrieť končekmi prstov zo strany na stranu, či krúživými pohybmi.

Zdroj: Hipp

 

 


Komentáre

Comments are closed.

Neprestávajte čítať, máme pre vás ďalšie výborné články

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Čo je pre telo lepšie, šťavy alebo smoothies?

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť