Masírujte si tento bod na svojom tele a zažijete zázrak! Je to bod stoviek chorôb

0

Japonská legenda hovorí, že kedysi dávno žil muž, ktorý zdedil veľmi cenné poznatky od svojho otca – o Zu San Li, “bod dlhovekosti” alebo “bod stoviek chorôb”. 

V nadväznosti na radu svojho otca, si muž masíroval tento bod každý deň a dočkal sa narodenia a úmrtia niekoľkých cisárov. Masáž tohto bodu je jedným z najstarších spôsobov liečby na východe, ktorú praktikujú niekoľko tisíc rokov. Ľudské telo má 365 bodov a 12 hlavných meridiánov, ktoré pripomínajú počet dní a mesiacov v roku.

Technika tejto masáže (akupresúry, tlakom prsta na konkrétne body) je založená na teórii meridiánov a kanálov, ktoré sú prepojené s určitými orgánmi v tele. V čínskej medicíne je naše telo vnímané ako energetický systém, a masáž konkrétnych bodov môže mať vplyv na tok energie a funkčnosť činnosti orgánov.


Mohlo by vás tiež zaujímať: Ako znížiť vysoký krvný tlak iba za 5 minút bez liekov? Funguje to!


Aktivácia bodu Zu San Li má omladzujúci a hojivý účinok a bráni starnutiu. V Číne, je tento bod známy ako “bod dlhovekosti”,  v Japonsku ako “bod stoviek chorôb”. Kde sa tento bod vlastne nachádza – priamo pod jabĺčkom kolena.

Aby ste bod našli, zakryte si koleno dlaňou ruky (pravé pravou, ľavé ľavou). Bod sa nachádza medzi nechtami malíčka a prstenníka v podobe malej jamky medzi kosťami. Ak ho takýmto spôsobom nájsť neviete, vyskúšajte si sadnúť na podlahu a vystreté nohy tlačte k zemi. Pritiahnite ich smerom k sebe, avšak päty nezdvíhajte z podlahy. V tejto polohe si môžete všimnúť vyvýšené miesto, nájdite to najvyššie, dajte naň prst a vráťte sa do masážnej polohy – najlepšie do sedu.

S akými orgánmi je bod Zu San Li prepojený a prečo sa nazýva “bod stoviek chorôb”?

Zu San Li riadi činnosť orgánov, ktoré sú umiestnené v dolnej polovici tela. Riadi funkcie miechy v tých častiach, ktoré sú zodpovedné za správne fungovanie tráviaceho ústrojenstva, pohlavných orgánov, obličiek či nadobličiek. Masážou Zu San Li budete zvyšovať aktivitu nadobličiek, najsilnejších žliaz, ktoré sú hlavným ochrancom ľudského zdravia. Vylučujú adrenalín, hydrokortizón a ďalšie dôležité hormóny do krvi. Ak si budete masírovať tento bod každý deň, môžete tým normalizovať funkcie nadobličiek v tele, ktorými sú:

  • normalizácia krvného tlaku
  • normalizácia glukózy a hladiny inzulínu
  • odstránenie zápalov v organizme
  • regulácia imunitného systému

Ďalšie výhody z masírovania Zu San Li sú:

  • zlepšenie trávenia
  • liečba ochorení tráviaceho traktu
  • liečenie následkov mozgovej mŕtvice
  • získanie dôvery
  • prekonávanie stresu a napätia
  • vnútorná stabilita

Masírovanie tohto bodu môže vylieči impotenciu, čkanie, zápchu, gastritídu i inkontinenciu.  


Mohlo by vás tiež zaujímať: Toto sa stane, keď priložíte kocku ľadu v tomto bode na hlavu. Budete prekvapení!


Ako a kedy si masáž robiť?

Masáž je lepšie vykonávať v doobedňajších hodinách, teda pred obedom. Každú nohu 9x v krúživom pohybe v smere hodinových ručičiek, po dobu asi 10 minút. Než s masážou začnete, urobte si pohodlie a uvoľnite sa. Upokojte svoj dych a sústreďte sa na svoje pocity. Masáž robte v sede.

Túto zaujímavú informáciu sme našli na healthylifetricks.


Komentáre

Comments are closed.

shutterstock_201745592

Zásobník plný zdravého životného štýlu

Tvoríme pre vás články, rozhovory a seriály o cvičení a stravovaní. 

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť