Mať 80 rokov a bez šedivých vlasov? Tajomstvo je v tomto nápoji

0

V dnešnej dobe a pri životnom štýle, ktorý hekticky žijeme, je naozaj nutné očistiť telo od toxínov. Medzi najlepšie spôsoby, ako to urobiť, je pomocou jedného z najsilnejších prostriedkov na detoxikáciu, a to pšeničnou trávou alebo listovou zeleninou.

Pšeničná tráva je jedným z najúčinnejších prírodných zdravotných doplnkov, hojí, alkalizuje, detoxikuje a dodáva energiu. Je plná živín, dôležitých vitamínov, minerálnych látok, enzýmov, fyto-živín a všetkých esenciálnych aminokyselín. Obsahuje tiež chlorofyl, čo je silný antioxidant, ktorý pôsobí ako prírodná detoxikačná zložka a pomáha čistiť krv a regenerovať pečeň. Jej čistiace vlastnosti boli známe už v čase faraónov.

V súčasnosti, keď čelíme každodenným stresom, znečisteniu životného prostredia, škodlivému žiareniu či nezdravým jedlám, jej detoxikačné účinky sú oveľa dôležitejšie ako inokedy.


Mohlo by vás tiež zaujímať: Toto je dôvod, prečo je sóda bikarbóna nočnou morou pre farmaceutický priemysel


Čo vám napovie, že potrebujete detoxikovať?

 • bolesť hlavy
 • alergie
 • kožné problémy
 • nepríjemný telesný pach
 • zažívacie ťažkosti
 • plynatosť a nafúknuté brucho
 • nadmerné priberanie či úbytok hmotnosti
 • zápcha
 • únava, zlá koncentrácia, zlá pamäť
 • depresie
 • predčasné starnutie
 • a iné…

Aké výhody prináša pšeničná tráva?

Pšeničná tráva obsahuje viac ako 100 prvkov, ktoré človek pre svoje zdravie potrebuje – medzi nimi sú esenciálne mastné kyseliny, dôležité enzýmy a antioxidanty. Chlorofyl je jedným z najdôležitejších a predstavuje asi 70% zloženia pšeničnej trávy. K dispozícii sú tiež vitamíny A, B, B17, C, E, F, K a draslík, železo, horčík a vápnik.

Pšeničná tráva zvyšuje počet červených krviniek, čistí krv a ďalšie orgány a stimuluje metabolizmus. Vzhľadom k vysokému obsahu chlorofylu obohacuje krv kyslíkom. Účinne čistí pečeň a neutralizuje toxíny. Stimuluje štítnu žľazu a znižuje kyslosť tela.


Mohlo by vás tiež zaujímať: Odkyslenie a detoxikácia – mýtus alebo podpora zdravia a krásy?


Šedivé vlasy minulosťou

Pravidelná konzumácia čerstvej šťavy z pšeničnej trávy nám poskytuje mnoho výhod, z ktorých jednou je spomalenie rastu šedivých vlasov a obnova prirodzenej farby.

Pitie šťavy z mladého zeleného obilia podporovala Dr. Ann Wigmore, ktorá podrobne skúmala liečivé vlastnosti šťavy z listovej zeleniny a vyvinula a podrobne popísala proces pestovania listovej zeleniny v plytkých nádobách doma alebo na akomkoľvek mieste.

Ann Wigmore mala 82 rokov a žiadne šedivé vlasy! Bolo to tak neuveriteľné, že študenti ju požiadali, aby mohli jej vlasy skúmať v laboratóriu. Test ukázal, že je to jej prirodzená farba!

Šťava z pšeničnej trávy je tiež vynikajúci čistič krvi a pomáha pri omladení a regenerácii pokožky. Ak aj vy chcete získavať všetky tieto výhody, ktoré pšeničná tráva poskytuje, začnite piť 30 ml šťavy denne a postupne môžete zvyšovať na 30 ml dvakrát denne.

Túto zaujímavú informáciu sme si prečítali a spracovali z cuisineandhealth.

Foto: shutterstock.com

 


Komentáre

Comments are closed.

shutterstock_201745592

Zásobník plný zdravého životného štýlu

Tvoríme pre vás články, rozhovory a seriály o cvičení a stravovaní. 

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť