Matka prišla o svoje dieťa, pretože urobila chybu na Facebooku. Majte oči otvorené!

0

Internet a jeho sociálne siete môžu byť v jednom smere požehnaním avšak vzápätí prekliatím. Tejto matke to priviedlo bolesť! Každý by mal poznať jej príbeh a vyvodiť si správne závery. Jedná sa o blaho našich detí.

Predstavte si, že ste na Facebooku a príde vám žiadosť o priateľstvo od človeka, ktorého vlastne nepoznáte. Určite sa vám to už stalo (mne teda už viackrát). Vždy rozmýšľam a vyhodnocujem prijatie podľa spoločných priateľov či sympatií, ktoré z toho človeka vyžarujú. Avšak evidentne tiež chyba! Veď vlastne neviem, kto on alebo ona je zač. Ak prijmete takúto žiadosť o priateľstvo, môže sa stať to, čo by vás ani v najhoršom sne nenapadlo.

Ok, prijatím takejto žiadosti máte o “priateľa viac”, wuej. Ako rýchlo ste ho získali do počtu, tak rýchlo na neho aj zabudnete. Je kopec dôležitejších vecí na práci ako život na sociálnej sieti. Máte krásnu rodinu a vaše dieťa práve začalo chodiť do školy. Je z neho malý prváčik/prváčka. Ste pyšný rodič a potrebujete sa podeliť o svoje pocity. Keďže doba opäť o kúsok pokročila, o svoje radosti a všetky iné pocity sa delíme so svojimi “priateľmi” na sociálnej sieti. Takže najideálnejšie je postnúť na Facebooku ako bravúrne vaše dieťa zvládlo prvý deň v škole, s textom niečo ako: “To bol deň! Neuveriteľné, ako rýchlo ten čas letí a moje srdiečko bolo prvýkrát v škole.” Prepojíte to s fotkou, na ktorej je zachytený aj názov školy. Klik-klik, hotovo. Ale následky môžu byť priam desivé.

Čo sa potom môže diať? V tichosti bez vášho vedomia! Je to až nepredstaviteľné, ale môže sa to stať: Cudzinec, ktorého ste si pridali medzi priateľov pár týždňov dozadu, tento obrázok stiahol a pridal do on-line katalógu a poslal stovkám ľudí po celom svete s popisom: “Mladé dievčatko, ani nie 6 ročné! Iba 10 000 dolárov!” Vravíte si, že to sa nedeje?


Mohlo by vás tiež zaujímať:  10 vecí, ktoré by ste nikdy o sebe nemali povedať


Nemáte ani potuchy, že niečo takéto sa deje. Ale tá skutočná hrôza začína, keď o niekoľko týždňov neskôr budete chcieť vyzdvihnúť svoje dieťa zo školy – ale ono vás nečaká! Prehľadávate celé okolie, každého sa pýtate, či nevideli vaše dieťa, cez slzy preteká ten najväčší strach.

Čo sa práve teraz deje s vašim dieťaťom asi nebudete chcieť vedieť. A nič takéto by sa nemuselo stať, keby ste sa nedopustili tejto veľkej chyby. A aj keď ste šťastnými rodičmi, ktorých sa tento príbeh nedotýka, je to nechutný pocit vedieť, že vaše dieťa by mohlo skončiť v nejakom on-line katalógu pre predaj za účelom sexu. Takže, prehodnoťte každé priateľstvo na Facebooku či iných sociálnych sieťach. Je lepšie mať o “priateľa” menej ako zažiť tento horor. 

Nikdy nesmieme zabudnúť na tento odkaz, treba byť ostražitý a žiť zdravou dávkou skepticizmu pri jednaní s cudzími ľuďmi, nie len na internete. Odmietajte žiadosti o priateľstvo od cudzích ľudí! A čo je najdôležitejšie, žiadne fotografie detí na sociálnych sieťach! Pretože práve tie často končia v nesprávnych rukách a bez nášho vedomia. Pedofili často hľadajú takúto otvorenosť, chráňte si preto váš súkromný život, váš profil a možnosť zneužitia osobných údajov.

Tento zaujímavý článok sme našli TU a rozhodli sme sa ho šíriť a informovať aj našich čitateľov.


Komentáre

Comments are closed.

shutterstock_201745592

Zásobník plný zdravého životného štýlu

Tvoríme pre vás články, rozhovory a seriály o cvičení a stravovaní. 

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť