Mrazený citrón a jeho zázračný účinok + recept

0

Citrón zažíva v súčasnosti asi svoje najslávnejšie obdobie. Používa sa ako na ochutenie jedla pri varení, pečení alebo do nápoja, ale taktiež čoraz častejšie k ošetreniu pleti, pre zdravšie vlasy či belšie zuby. Je to spolu so zázvorom najvyužívanejší pomocník pri liečení chorôb.

Citrón je bohatý zdroj antioxidantov a živín, ktoré podporujú správne fungovanie nášho tela. Napomáha stimulovať pečeň, posilňuje imunitný systém  a znižuje pôsobenie voľných radikálov, čím bráni ďalšiemu vývoju chorôb.

Najnovšie štúdie preukázali fakt, že citrónová kôra má viac živín než jeho dužina. Esenciálne oleje a antioxidačné zlúčeniny citrónovej kôry sú prospešné pre boj s rakovinou.

Známe sú antivírové a antibiotické účinky citróna, ktoré znižujú činnosť zlých mikroorganizmov a tým bojuje proti infekciám a ďalším chorobám. Odporúča sa ho aktívne využívať pri liečení vysokého krvného tlaku, nervových porúch, červov a parazitov.


Mohlo by vás tiež zaujímať: Pitie vody nalačno HNEĎ po prebudení. Výsledky sú vynikajúce!


Čo je však nadmieru významné, podľa nedávnych štúdií, citrón má vďaka viacložkovej zlúčenine limonoidov protinádorové účinky, ktoré sa považujú za prínosnejšie než chemoterapia. Liečba citrónom má selektívny účinok, ktorý zničí iba choré rakovinové bunky. Vyvinie v tele alkalické prostredie a tým zabraňuje v organizme šíreniu rakoviny.

Citrón je prínosný pri liečbe:

  • leukémie
  • rakoviny hrubého čreva
  • rakoviny prostaty
  • rakoviny slinivky
  • neuroblastómu
  • rakovine pečene

Odporúča sa spotrebovať celý citrón v zmrazenej forme, čiže dužinu aj kôru.

Postupujte nasledovne:

  1. Umyte citrón jablčným octom alebo kombináciou s jedlou sódou. Uistite sa, že citróny sú poriadne očistené.
  2. Dajte ich do mrazáku.
  3. Po pár hodinách nastrúhajte celý mrazený citrón aj s kôrou a dužinou.

Pitie citrónovej šťavy je pre zdravie veľmi prospešné, ale v prípade liečby rakoviny je pravidelný príjem citrónovej kôry účinnejší. Pri konzumácii celého citrónu znižujete riziko niektorých druhov rakovín až o 50%. Za týždeň sa odporúča skonzumovať 150 g citrusov, aby ste zabránili rakovine.

Tieto zaujímavé informácie sme našli TU.

 


Komentáre

Comments are closed.

Neprestávajte čítať, máme pre vás ďalšie výborné články

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Čo je pre telo lepšie, šťavy alebo smoothies?

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť