Muži vyhlásili boj zarastenému obočiu a záderom na nechtoch!

0

 

Už dlhšie hlási trend mužskej starostlivosti o seba nárast – a v posledných 12 mesiacoch najvýraznejší! Preč sú časy domácky pristrihnutých účesov typu “vpredu zostrihať, vzadu môže zostať”, jednoliateho obočia ponad obe oči a zarastených podpazuší. Muži si na svojom imidži zakladajú čoraz viac a sú ochotní do rôznych procedúr, ktoré donedávna absolvovali výhradne ženy, investovať nemalé prostriedky.

Mužská krása – ktoré sú tie najčastejšie požadované úkony? 

1) Účesy

zostávajú najčastejšou aktivitou mužov čo sa ich krásy týka, avšak pri vzrastajúcom objeme procedúr aj množstvo ľudí vyhľadávajúcich profesionálne kadernícke štúdio niekoľkonásobne narástol. Mužom už konečne nie je ľúto dať aj 20 a viac eur za zostrih a umytie vlasov, keď výsledný efekt je sebavedomý štýlový vzhľad muža, ktorý sa o seba stará. (Vzrastá aj počet pánov, ktorí požadujú farbenie vlasov.)

2) Trhanie obočia / odstránenie ochlpenia

Bolestivé procedúry. Už celých 30% požiadaviek pánov sa týka ich absolvovania –  a nie sú to len profesionálni športovci. Opatrne pri odstraňovaní ochlpenia z hrude a nôh voskami na jednom sedení, resp. väčších plôch pokožky naraz, počula som už aj o reakcii na tento zásah vo forme dvojdňových horúčok!

3) Masáž

Podľa prieskumov taktiež až 30% mužov chodí pravidelne na masáže. Pravdou je, že väčšinou preferujú dámske masérky (s výnimkou profesionálnych športovcov).

4) Manikúra

Čoraz viac pánov (údajne 20% všetkých požiadaviek) si dáva na svojich nechtoch záležať, lebo vie, že pekne upravené nechty dotvárajú celkový imidž. Pánska manikúra je už neoddeliteľnou súčasťou ponuky úkonov salónov krásy.

5) Kozmetika – čistenie a hydratovanie pleti

Až 19% úkonov sa týka túžby pánov po peknej pleti. Výborná správa!

6) Opálenie

Áno, solárium je taktiež obľúbená forma kultivovania mužského tela. Páni, všetko s mierou :)

Dopyt po pánskych skrášľovacích procedúrach neustále rastie a nie je žiaden indikátor, ktorý by naznačoval spomalenie tohto trendu. Tak čo na to hovoríte dámy? Páčia sa vám viac práve muži, ktorí sa o seba dôkladne starajú?

foto: shutterstock.com

autor: denisa


Komentáre

Pridaj svoj komentár

shutterstock_201745592

Zásobník plný zdravého životného štýlu

Tvoríme pre vás články, rozhovory a seriály o cvičení a stravovaní. 

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť