Nevšedné ovocie – melón v tvare srdca, rambutan, mangosteen

0

Pripadáte si na bežnom ovocnom trhu ako v najdivokejšej záhrade s obrovským výberom z najrôznejších druhov ovocia? A to je len zlomok toho, čo nám matka príroda ponúka. Pozrite sa na nevšedné ovocie, ktoré ste pravdepodobne ešte nikdy nevideli.. a ktoré isto stojí za ochutnanie. 

HRANATÉ A SRDCOVÉ MELÓNY?

Určite ste už hromžili, keď vám melón svojim okrúhlym tvarom zabral obrovský kus chladničky. A keď sa vám zle krájal. 

Jeden japonský farmár prišiel s myšlienkou vypestovania melónov do rôznych tvarov. Po odkvitnutí dal malé zárodky melónov do skleneného boxu v požadovanom tvare. A melón rástol presne podľa tvaru nádoby. Celkom jednoduchý nápad, však? :)

 shutterstock_83552458RAMBUTAN

Toto ovocie je pôvodom z Indonézie a v preklade znamená “vlasatý”. Prečo sa tak volá, je jasné na prvý pohľad :) Pod chlpatou šupkou sa skrýva šťavnatá dužina sladko-kyslej chuti, podobnej hroznu.

shutterstock_36389359

ACKEE

Tento druh nevyzerá zrovna lákavo. Jedlá je iba vráskavá žltá časť, ktorú občas nazývajú aj “mozog”. Tmavá gulička je jedovatá. Ackee pochádza zo západnej Afriky a udomácnilo sa na Jamajke, Haiti aj Kube a je často súčasťou karibskej kuchyne.

MANGOSTEENshutterstock_145969868

Voňavá dužina tohto plodu je dôkladne chránená pevnou hrubou šupkou, na ktorej odstránenie budete potrebovať nôž. Toto ovocie je sladké a šťavnaté a má citrusovo-broskyňovú chuť. Rastie na juhu Thajska a ak sa tam budete nachádzať v období dozrievania (máj až september), určite nezabudnite ochutnať toto jedinečné ovocie.

shutterstock_87046571CARAMBOLA

alebo aj hviezdicové ovocie. Prečo práve tento názov je opäť jasné pri pohľade na toto tropické ovocie. Má tenkú zlatožltú voskovú šupku, pod ktorou sa skrýva kombinácia chuti slivky, ananásu a citrónu.

zdroj foto: shutterstock.com

zdroj info: www.oddee.com

 


Komentáre

Pridaj svoj komentár

Neprestávajte čítať, máme pre vás ďalšie výborné články

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Čo je pre telo lepšie, šťavy alebo smoothies?

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť