Najlepšie prírodné prostriedky v boji proti prechladnutiu

0

Zmena ročného obdobia môže mať vplyv na naše zdravie. Aj zdravý imunitný systém občas podľahne nástrahám teplotných skokov, ktoré nie sú v dnešnej dobe už vôbec neobvyklé. Vytráca sa čas na aklimatizáciu tela k teplotným zmenám. A dni vám znepríjemní napríklad prechladnutie, ktoré sa môže prejaviť v dutinách, v hrudníku, či v krku. Dostať sa do 100% zdravotného stavu môže chvíľku trvať.

Kľúčom k úspechu je utlmiť prechladnutie v zárodku.
Čím silnejší je váš vzťah mysle a tela, tým skôr si všimnete, že je niečo nakrivo. Vaše zdravé životné návyky vám pomôžu vycítiť prichádzajúcu chorobu skôr a rýchlejšie sa zotaviť.

Tu je 5 tipov ako kopnúť prechladnutie do … skôr, ako sa vás uchopí ako kliešť:


Mohlo by vás tiež zaujímať: Tu je návod, ako posilniť imunitu len za 15 sekúnd!


  1. Echinacea

Tento fialový kvet bol používaný po stáročia ako viacúčelové liečivo. V poslednej dobe sa stala populárna aj ako liek na prechladnutie a chrípku. V ideálnom prípade by ste ju mali začať užívať hneď ako sa začnete cítiť zle. V lekárni vám poradia s dávkovaním a ako dlho ju užívať.

  1. Vitamín C

Vitamín C je prospešný pre celkové zdravie. Už dlho je známe, že jeho vlastnosti posilňujú imunitný systém a v čase choroby vám príde ešte viac vhod.

TIP: Pite horúci nápoj z čerstvo vylisovanej citrónovej šťavy, zázvoru a medu. A ak máte aj bolesti v krku, pridajte kajenské korenie a kloktajte.


Mohlo by vás tiež zaujímať: Toto sa stane, keď priložíte kocku ľadu v tomto bode na hlavu. Budete prekvapení!


  1. Voda

Piť veľa a veľa vody. Samozrejme, že môžete piť aj iné tekutiny, ale myslím si, že voda je najlepšia. Detoxikujte telo močom. Nebojte, nemám tým namysli, aby ste pili vlastný moč. Ale  čím viac vody vypijete, tým lepšie budete detoxikovať.

  1. Odpočinok

Toto nie je vždy jednoduché, sama to dobre poznám. Ale ak môžete na nejakú dobu vypnúť a odpočívať, ušetríte si bolesti v dlhšom časovom horizonte. Teplo sa zababušte a zalezte pod perinu. Všetko hoďte za hlavu a oddychujte. Pokúste sa spať 8-10 hodín v noci.

  1. Horúci kúpeľ

Horúci kúpeľ je môj obľúbený a v raných fázach to vždy funguje. Voda nech je tak horúca, ako vydržíte. Môžete si pridať olej a soli (eukalyptus a tymián dobre uvoľnia upchatý nos a suchý kašeľ) a popritom pite veľa vody a pohár čerstvo vylisovenej citrónovej šťavy, ktorú vypite na začiatku. Para pomôže vašim dutinám, voda zmierni boľavé svaly a kosti, teplo vám pomôže vypotiť sa a budete lepšie spať.

Foto: shutterstock.com


Komentáre

Pridaj svoj komentár

shutterstock_201745592

Zásobník plný zdravého životného štýlu

Tvoríme pre vás články, rozhovory a seriály o cvičení a stravovaní. 

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť