Nemôžete zaspať? Táto technika vás uspí do 1 minúty

0

Veľmi jednoduchá technika dýchania od Dr. Andrewa Weil-a sa volá 4-7-8. Jej účinok spočíva v tom, že napomôže lepšie naplniť pľúca kyslíkom, upokojí myseľ a uvoľní napätie svalov.

Vyskúšali ste už všetky rady, od teplého kúpeľa rovno do studených perín, cez teplé mlieko až po počítanie oviec a napriek tomu stále len ležíte a neviete, ako zaspať? Osvojte si túto jednoduchú techniku, ktorá vychádza zo starej Indiánskej praktiky regulácie dýchania a na človeka pôsobí ako “prirodzený ukľudňovač nervového systému”.

Tento spôsob ako zaspať je absolútne jednoduchý, zaberie minútu času, nevyžaduje žiadne pomôcky a môžete ho praktizovať kdekoľvek.

Postup, ako zaspať jednoducho a rýchlo, je nasledovný:

  1. Nahlas vydýchnite cez ústa všetok vzduch z pľúc, spod kľúčnych kostí aj z brucha
  2. Zatvorte ústa a nadýchnite sa potichu cez nos a počítajte pritom do 4.
  3. Zadržte dych kým napočítate do 7.
  4. Po uplynutí času  vydýchnite všetok vzduch nahlas ústami jedným veľkým dlhým výdychom pri ktorom napočítate do 8.
  5. Zopakujte ďalšie 3 razy. Jazyk ostáva v ústach uvoľnený v jednej polohe.
  6. Nenechajte sa odradiť neúspechmi, “odbiehajúcou” mysľou, vždy sa pokojne vráťte k počítaniu a dýchaniu. Prvé razy to takmer nikomu nejde úplne podľa návodu.

Toto dýchacie cvičenie pomôže ukľudniť napätie a prestimulovaný nervový systém, ktorý vedie k nedostatku spánku. Sústredenie sa na počítanie počas dýchania vás oslobodí od bežných myšlienok, ktoré bránia zaspatiu. Dr. Weil odporúča praktizovať techniku 2x denne počas 6-8 týždňov. Potom už budete takí profesionáli, že zaspíte do 60 sekúnd. 

autor: denisa

zdroj: dailymail.co.uk

foto: shutterstock


Komentáre

Comments are closed.

shutterstock_201745592

Zásobník plný zdravého životného štýlu

Tvoríme pre vás články, rozhovory a seriály o cvičení a stravovaní. 

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť