Neviete sa rozhodnúť? Návod, ako prebudiť svoju intuíciu

0

Veľa ľudí sa v dnešnej dobe riadi radšej rozumom a neriskuje “našepkávanie” intuície. Intuíciu mnohí potláčajú až do stavu, keď už majú pocit, že vlastne neexistuje. 

Svoju intuíciu môžete opäť objaviť cvičením.

  1. Pohodlne sa posaďte a uvoľnite sa. Najlepšie je vybrať si také miesto, kde nebudete rušený.
  2. Myslite na niečo, s čím si neviete poradiť. Sformulujte svoj problém do otázky. Náš príklad: “Mám odísť do zahraničia?”
  3. Objasnite si  možné alternatívy, medzi ktorými sa neviete rozhodnúť. Prvá je, že ste odišli. Druhá je, že ste ostali na pôvodnom mieste.
  4. Zatvorte oči – cvičenie sa nedá robiť s otvorenými očami. So zatvorenými očami donútite svoju myseľ sústrediť sa na svoje pocity a zladiť telo s dušou a intuíciou.
  5. Teraz si predstavte prvú alternatívu – je o pár mesiacov neskôr a vy ste v zahraničí. Našli ste si novú prácu, zoznámili ste sa s novými ľuďmi. Máte už svoju zabehanú rutinu. Aký máte z toho celého pocit?
  6. Následne si predstavte druhú alternatívu – je o pár mesiacov neskôr a vy ste stále na tom istom mieste, nič sa vo vašom živote nezmenilo. Robíte to čo doteraz a bývate tam kde doteraz. Aký máte z toho pocit? Dobrý, zlý alebo zvláštny? Neanalyzujte do hĺbky, len sa sústreďte na ten základný pocit.
  7. Z jednej z alternatív máte oveľa lepší pocit. Na to riešenie vás navádza vaša intuícia.
  8. Otvorte oči. Už by ste mali mať jasnú predstavu o tom, čo máte urobiť.

autor: denisa

foto: shutterstock

zdroj: Miau

Komentáre

Comments are closed.

shutterstock_201745592

Zásobník plný zdravého životného štýlu

Tvoríme pre vás články, rozhovory a seriály o cvičení a stravovaní. 

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť