Nová štúdia potvrdzuje: Kokosový olej je lepší ako zubná pasta (recept)

0

Iba lyžica kokosového oleja môže vyčistiť zuby a rovnako pomôcť pri prevencii zubného kazu. Má silné antibakteriálne, antimikrobiálne (teda pôsobiace proti škodlivým mikroorganizmom) a fungicídne účinky. A jeho účinky sú oveľa vyššie ako akejkoľvek zubnej pasty či ústnej vody. 

Nedávnym výskumom v Írsku skúmali účinky prírodného kokosového oleja na bežné baktérie zistené v ústnej dutine. Nielenže kokosový olej účinne potláča väčšinu baktérií, ale je aj mimoriadne účinný proti škodlivým kvasinkách (candida albicans).

Kvasinky, bežne sa vyskytujúce v strave plnej spracovaných potravín a cukru je to, čo zapríčiňuje zubné ochorenia. A to ovplyvňuje nielen naše ústa, ale aj náš tráviaci systém. Vedci zistili, že kokosový olej by mohol byť účinnou alternatívou chemických prísad v mnohých výrobkoch určených na starostlivosť o zuby.


Moholo by vás tiež zaujímať: Domáci liek proti ušnému mazu a ušným infekciám. Účinky sú skvelé!


Ak ste sa rozhodli dať tejto alternatíve zelenú, tu je recept na domácu zubnú pastu z kokosového oleja:

  • 7 PL kokosového oleja
  • 7 PL jedlej sódy
  • 30 kvapiek esenciálneho oleja (napríklad s mätou)
  • 1 a 1/2 ČL stévie

Všetko spolu zmiešajte, najlepšie mixérom, aby to chytilo tú správnu konzistenciu. Dajte do dózičky a pasta je pripravená na použitie.

Významnou metódou v boji proti baktériám ústnej dutiny je aj oil pulling, o ktorom sa viac dočítate TU.

Zdroj: healthylifetricks.com
            healthyspending.com


Komentáre

Comments are closed.

Neprestávajte čítať, máme pre vás ďalšie výborné články

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Čo je pre telo lepšie, šťavy alebo smoothies?

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť