Novinka: Na pive Guinness si už čoskoro pochutia aj vegáni

0

Po náročnom dni prídete domov a to jediné, na čo dokážete myslieť, je pohár dobre vychladeného piva. Nad jeho zložením sa zrejme nezamýšľate, hlavne nech vám chutí a prinesie vytúžený relax…

Ak nepatríte k striktným zástancom vegánskej stravy, nasledujúce riadky zrejme nepochopíte … Tých totiž od konzumácie zlatého moku dokáže odradiť upozornenie na etikete, že pre rýchlejšie usadzovanie kvasiniek v pive bol pri filtrácii využitý vedľajší produkt – sušený rybí mechúr.  S tým je ale koniec! Už čoskoro 257 rokov starý výrobný postup má prejsť veľkou inováciou a od roku 2016 sa na trhu objaví pivo Guinness bez akejkoľvek „živočíšnej stopy“.

Pivo Guinness bude už čoskoro bez živočšíšnej stopy sušeného rybieho mechúra.

guiness comments

Len pre zaujímavosť, túto vítanú zmenu odštartovala petícia zahŕňajúca 2000 podpisov milovníkov piva z radu vegánov, ktoré obľúbená značka vzala ako výzvu a zároveň tak prejavila snahu dostať sa bližšie k svojim zákazníkom.

Tomu sa povie: náš zákazník, náš pán!

foto: instagram.com/guinness

info: blog.foodnetwork.com/fn-dish/2015/11/guinness-is-going-vegan/

Komentáre

Comments are closed.

Neprestávajte čítať, máme pre vás ďalšie výborné články

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Čo je pre telo lepšie, šťavy alebo smoothies?

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť