Olej z čiernej rasce – poklad nielen v studenej kuchyni

0
Showing 1 of 1

V každej rodine sa nájde niekto, koho aspoň z času na čas potrápia zdravotné problémy. Jedným z efektívnych spôsobov, ako proti nim bojovať, je mať po ruke olej z čiernej rasce.

Olej z čiernej rasce býva veľmi často označovaný ako zlato faraónov a v orientálnej medicíne sa používa dokonca viac ako 2000 rokov. Niet sa čo čudovať. Veď vďaka celej škále zdraviu prospešných látok je považovaný za jednu z najzdravších potravín studenej kuchyne.

Černuška siata síce rozkvitne v kvety modrobielej farby, no pestuje sa najmä pre voňavé čierne semená známe ako čierna rasca. Rastlina sa pre svoj krátky čas rastu pestuje najmä na poliach a mimoriadne sa jej darí v teplejších oblastiach na plantážach.

S čím vám rascový olej pomôže?

Semená čiernej rasce obsahujú viac ako 100 účinných látok. Vďaka vysokému obsahu nenasýtených kyselín, éterických olejov, vitamínov skupiny B, kyseliny listovej a minerálom (predovšetkým vďaka vápniku, zinku, železa a medi), má olej z čiernej rasce hneď niekoľko pozitívnych účinkov na náš organizmus. Ktoré sú tie NAJ?

  • Olej z čiernej rasce podporuje činnosť tráviaceho traktu, napomáha odstraňovať plynatosť, stimuluje peristaltiku čriev a odvádzanie škodlivín z tela.
  • Má upokojujúci vplyv na podráždený žalúdok aj na celý nervový systém.
  • Posilňuje obranyschopnosť a svojim dezinfekčným pôsobením pomáha organizmu brániť sa pred mikróbmi.
  • Rastlina ma pozitívny vplyv na vylučovanie žlče a moču, taktiež podporuje tvorbu materského mlieka.
  • Lekári použili už neraz olej z rasce využili na bolesť hlavy, zubov, infekciu, či na posilnenie nechtov a vlasov.
  • Čierny rascový olej sa osvedčil aj pri liečbe kožných ochorení ako alergie, ekzémy či akné.

Pri kúpe tohto produktu buďte pozorní a starostlivo si skontrolujte štítok spolu s informáciami o samotnom výrobku. Olej z čiernej rasce si totiž ľudia až pričasto mýlia s olejom z čierneho osiva a z čierneho sezamového semienka. Ich účinky však ani zďaleka nie sú také blahodarné.

autor: Denisa

info: vekjelencislo.sk

foto: allusefulideas.com


Komentáre

Pridaj svoj komentár

Neprestávajte čítať, máme pre vás ďalšie výborné články

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Čo je pre telo lepšie, šťavy alebo smoothies?

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť