Ovocie (nielen) pre deti

1

Keď máte dieťa, viete, že ovocie patrí do každodenného jedálnička. Ak pripravujete jedlo každý deň, občas sa isto chytáte za hlavu s otázkou “čo mu dať na desiatu a čo na olovrant?”. Niektoré deti milujú surové ovocie, niektoré ovocie zjedia iba v kašovitej forme.

Ovocie na dva spôsoby:

Potrebujeme: 1 väčšie jablko, 4 sušené marhule (najlepšie bio organic z bio obchodu – chutia úžasne, skoro ako datle), vanilkový puding v prášku (tiež z bio obchodu bez pridaných farbív).

Jablko nakrájame na menšie kocky a spolu s marhuľami  a trochou vody dáme dusiť. Jablká sú udusené za chvíľku, marhule potrebujú trochu viac času – stačí do nich pichnúť nožíkom na zistenie, či už sú. Keď sú mäkké, v troche vody vymešame lyžicu vanilkového pudingu a vlejeme do vriacej jablkovo-marhulovej zmesi. Za stáleho miešania necháme 3-5 minút pobublať a vypneme. Vymixujeme ponorným mixérom a nalejeme do misky. Kto má rád, môže pridať aj trošku škorice, prípadne do misky dať piškóty polámané na malé kúsky a ovocie naliať na to.

Druhá ovocná varianta:

1 väčšie jablko, jahody (prípadne iné ovocie, ktoré máte po ruke, čerstvé alebo sušené), pšenové vločky (alebo ovsené, či ryžové) asi tak za menšiu hrsť.

Vločky najskor prepláchneme, zalejeme vodou a pridáme ovocie. Varíme, kým sa všetko uvarí. Celá zmes po chvíľke zhustne, ak je treba, dolejte ešte vodu. Keď je všetko mäkké, vymixujeme ponorným mixérom, nalejeme do misky a necháme vychladnúť.


Komentáre

Jeden komentár

Pridaj svoj komentár

Neprestávajte čítať, máme pre vás ďalšie výborné články

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Čo je pre telo lepšie, šťavy alebo smoothies?

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

    Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

    Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

    Zatvoriť