Pozor na tieto druhy bolesti hlavy! Ide pri nich o život

0

S bolesťou hlavy sa potýka z času na čas asi každý. Môže vzniknúť z únavy, stresu, hnevu, ale aj upchatých dutín. Nepodceňte bolestivú, mimoriadne nepríjemnú migrénu – mali by ste vedieť, kedy už treba navštíviť lekára. Sú to tieto prípady:

 

1. Blesková extrémna migréna

Vzniká veľmi rýchlo, v priebehu minúty a sú to skutočné muky. Ak sa k tomu pridá znecitlivenie na 1 polovici tela (tvár, ruka, noha), môže ísť o mozgovú mŕtvicu. Ďalšími  príznakmi mŕtvice sú – strata rovnováhy, schopnosti komunikovať, problém s videním.

2. Bolesť hlavy po úraze

Táto bolesť hlavy tiež vyžaduje urýchlenú a zvýšenú pozornosť odborníka. Migréna po páde môže indikovať otras mozgu, stratu vedomia a vyžaduje rýchlu posilňujúcu odbornú starostlivosť. Hoc aj na prvý pohľad nepatrné zranenie môže poškodiť mozog a opuch bude vytvárať nebezpečný tlak na lebku.

3. Opakujúca sa bolesť hlavy, ktorá je najhoršia ráno po prebudení

Ak mávate migrénu často a najhoršia je po prebudení, nezaberajú na ňu lieky proti bolesti ba dokonca spôsobuje dávenie, tak s návštevou lekára neotáľajte. Hoci sa vám počas dňa môže zdať, že hlava bolí menej a pomáha tomu aktivita, tento druh bolesti hlavy môže spôsobovať aj nádor na mozgu. Podľa prieskumov z Kolumbijskej Univerzity, N.Y., až 8% nádorov na mozgu má jeden jediný príznak – takúto bolesť hlavy.

4. Najhoršia bolesť mozgu za celý život

Tento výraz v odbornej literatúre naozaj existuje. Spája sa s mukami, ktoré nastanú pri prasknutí výdute mozgovej cievy. Túto obrovskú bolesť cítiť aj vzadu na krku a hlave, keď ležíte. Pridáva sa aj stvrdnutý krk, svetloplachosť, zmätenosť, opuch. Ak máte čo len jeden z týchto ďalších príznakov spolu s migrénou, neváhajte urýchlene zavolať pomoc.

5. Nezvyčajné migrény

Týmto bolestiam hlavy venujte zvýšenú pozornosť:

  • ktoré sa objavia po 50tke
  • frekvencia, závažnosť a miesto bolesti hlavy sa často mení
  • postupne sa zhoršuje
  • ovplyvňuje reč a zrak
  • objavuje sa po fyzickej aktivite
  • tá najhoršia bolesť hlavy vášho života
  • bolesť hlavy spojená s plytkým dýchaním
  • migréna, ktorá negatívne ovplyvňuje schopnosť pracovať a aktívne žiť

autor: denisa

info: theawesomeinfo.com

foto: shutterstock


Komentáre

Comments are closed.

Neprestávajte čítať, máme pre vás ďalšie výborné články

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Čo je pre telo lepšie, šťavy alebo smoothies?

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť