Zlá pleť? Celulitída? Opuchnuté oči? Prečistite lymfatický systém! (2.časť)

0

 

V prvej časti o lymfatickom systéme sme si povedali, akú dôležitú úlohu zohráva v našom zdraví a kráse. V tomto pokračovaní nájdete rady, ako si zaktivovať svoj lymfatický systém.

1. Veľmi účinná je lymfodrenážna masáž – jemná masáž lymfatického systému. Túto špeciálnu hmatovú techniku je potrebné absolvovať u odborníka. Hmaty sa vykonávajú na koži a v podkoží, majú kruhový a špirálový charakter, pomalú frekvenciu a môžu priaznivo ovplyvniť povrchový lymfatický systém a regionálne uzliny. Účinných býva viac masáží, až osem po sebe s niekoľkodňovým odstupom. (V tejto časti upravujeme informácie o saunovaní – je zakázaná, pred masážou aj po nej, človek sa môže výrazne dehydrovať).

Lymfodrenáž sa využíva hlavne pri tzv. sloních nohách, pooperačných a postraumatických stavoch, akné, pozápalových opuchoch, migrenóznych bolestiach hlavy.

Hneď po absolvovaní masáže je veľmi dôležité treba zvýšiť príjem vody! Do večera treba vypiť aspoň 2 litre vody na prečistenie, aby sme telu napomohli vylúčiť “rozpohybované” tuky, toxíny a nečistoty. Pohyb lymfy je totiž po masáži rýchlejší. Aj nasledovné dni treba zvýšiť príjem tekutín, hlavne však v deň absolovania masáže je to dôležité. Masážou tiež podporíme vylúčenie toxínov z podkožných vrstiev, v spojení so športom a zdravou stravou môže byť doplnkom v komplexnom boji proti celulitíde.

2. Pohyb je základ – pohybom zrýchľujeme obeh lymfy (pamätáte, lymfa nemá svoj “motor”, ktorý by ju poháňal). Účinná je najmä jóga, behanie, skákanie na švihadle, plávanie.

3. Strava!! – Nezaťažujme organizmus zbytočne konzumáciou mäsa a ďalších živočšíšnych produktov (mlieko a mliečne výrobky). Pridajme do stravy viac čerstvých raw surovín ako ovocie, zelenina, orechy, semená, pohánka, robme si viac smoothies. Sú jednoduché a výborné! Občas si dajte “očistný” deň s čisto raw stravou. (Recepty na zdravé smoothies nájdete aj u nás v kategórii Smoothies.)

4. Pozor na stres, lymfe veľmi škodí. To je však všeobecne známe, stres je pôvodcom veľa vážnych ochorení.

Čistota lymfatického systému priamo súvisí s tým, akí sme zdraví, ako sa cítime a vyzeráme. Rýchlo plynúca lymfa zabraňuje usadeniu sa baktérií a iných pliag v našom tele, pomáhajme jej preto čo najviac v jej dôležitej úlohe!

PS: Ďakujeme čitateľke Dominike za doplňujúce informácie!


Komentáre

Pridaj svoj komentár

Neprestávajte čítať, máme pre vás ďalšie výborné články

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Čo je pre telo lepšie, šťavy alebo smoothies?

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť