Prečo ísť na jogu s vlastnou podložkou (jogamatkou)

0

Joga je okrem iného skvelá aj v tom, že na ňu okrem svojho tela nepotrebujete žiadnu extra výbavu – len jednu podložku. Či už jogu cvičíte dlhšie, alebo ste začiatočníci či občasní návštevníci hodín jogy, jedno platí pre všetkých rovnako. A to že vlastná podložka – jogamatka – je k nezaplateniu. Prečo?

  • Hygienické dôvody

Hovorí sa, že čo oči nevidia to srdce nebolí… ale naozaj chcete pritískať tvár na podložku, kde sa predtým potilo XY ľudí a ktorá sa medzi jednotlivými použitiami povaľovala po zemi spolu s inými rovnako znečistenými kúskami? Svoju podložku si môžete aj pravidelne dezinfikovať špeciálnym prípravkom, erárna jogamatka väčšinou nejakou pravidelnou starostlivosťou neprechádza (česť výnimkám).

  • Praktické dôvody

Viacero hodín sa v tomto krásnom počasí presúva do exteriéru. Na tieto si treba nosiť vlastnú podložku. Ale využijete ju aj doma pri cvičení a zmotaná zaberie naozaj minimum miesta. Idete na jogu hneď po práci a nechce sa vám podložku prenášať celý deň? Vďaka špeciálnemu popruhu, ktorý uľahčuje zmotanie a prenos, o nej ani nebudete vedieť.

  • Bezpečnostné dôvody

Viackrát sa stalo, že začiatočník prišiel na svoju prvú hodinu jogy s karimatkou. Takou, čo sa nosí na stanovačku. Hneď ju mohol odložiť do rohu – obyčajné karimatky sú absolútne nevhodné, lebo sa šmýkajú a môžete sa zraniť. Jogamatka je špeciálne upravená proti šmýkaniu sa.

Akú podložku si teda vybrať?

Tých rád a delení je naozaj veľa. Povedala by som, že slúžia tak na zamotanie hlavy. Jednoduché pravidlo znie – taká čo veľa vydrží, nie je príliš tenká (aby vás netlačil chrbát a kolená), ani extra hrubá (ťažšia a horšie skladná) a je určená aj pre náročnejšie druhy cvičenia (napr. power jóga). To že teraz navštevujete napríklad jógu pre začiatočníkov neznamená, že nebudete chcieť časom vyskúšať aj niečo náročnejšie, takže pri výbere podložky už myslite na toto vopred. Farba a vzor je potom už samozrejme na vás :)

autor: denisa

foto: instagram

Komentáre

Comments are closed.

shutterstock_201745592

Zásobník plný zdravého životného štýlu

Tvoríme pre vás články, rozhovory a seriály o cvičení a stravovaní. 

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť