Pripravte si extra účinný home-made prostriedok na pranie a aviváž

0

Neverila som tomu, že z práčky vytiahnem veci vypraté a voňavé viac, než pri praní klasickými práškami! Najťažšie je potrápiť sa so strúhaním mydla :) Na prípravu vlastného prostriedku na pranie a aviváže budete potrebovať:

1. Home-made prostriedok na pranie

  • 1 kg sódy na pranie
  • 1 kocka mydla na pranie

Mydlo nastrúhame, zmiešame so sódou na pranie. Do práčky stačí dať cca 1 lyžicu. Druhou alternatívou je gél na pranie, keď nastrúhané mydlo zalejeme asi litrom vriacej vody, necháme rozpustiť, dosypeme sódu a dolejeme štyrmi litrami vody bežnej teploty. Vznikne tekutý gél.

Do tejto zmesi si môžeme pridať aj cca 20-30 kvapiek esenciálneho oleja (druh a množstvo podľa preferencie vône), alebo si môžeme pripraviť aj zvlášť aviváž.

2. Home-made aviváž

  • 2 dc octu
  • 20-30 kvapiek esenciálneho oleja

Zmiešame a prilievame do práčky do bežného priečinku určeného na aviváž.

Jednoduché, však? :)

autor: denisa

foto: shutterstock


Komentáre

Pridaj svoj komentár

Neprestávajte čítať, máme pre vás ďalšie výborné články

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Čo je pre telo lepšie, šťavy alebo smoothies?

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť