Ako si čo najúčinnejšie aplikovať na vlasy masku z kokosového oleja

0

V lete a najmä po dovolenke mávame vlasy doslova zničené – vysušené, nepoddajné, krepovité. Ako ich čo najrýchlejšie dostať naspäť do formy? Záchranou je osvedčený kokosový olej.

Prírodná maska na vlasy – postup:

  • 4 lyžičky kokosového oleja (množstvo pre stredne dlhé vlasy mierne pod ramená)
  • zahrejeme do tekutého stavu vo vodnom kúpeli – nádobku s pripraveným množstvom stuhnutého oleja vložíme do väčšej nádoby s teplou vodou nad 25 stupňov, aby sa nám kokosový olej pekne rozpustil
  • votrieme do mierne vlhkých vlasov, od končekov asi do 2/3 vlasov, nevtierame do korienkov (nenamáhame a nezaťažujeme zbytočne vlasovú pokožku, ani kondicionér sa nedáva až do pokožky vlasov, viac info TU)
  • zabalíme do uteráka a necháme pôsobiť minimálne pol hodinu
  • vlasy potom štandardne umyjeme a upravíme

TIP: kokosový olej môžeme nahradiť aj argánovým, ricínovým, lopúchovým… prípadne môžeme zmiešať so žĺtkom a túto zmes aplikovať na vlasy do spodných 2/3 dĺžky.

autor: denisa

foto: shutterstock


Komentáre

Comments are closed.

shutterstock_201745592

Zásobník plný zdravého životného štýlu

Tvoríme pre vás články, rozhovory a seriály o cvičení a stravovaní. 

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť