Čo pomohlo Harwymu? Prírodný liek na boľavé kosti, kĺby, ale aj žalúdok – kostihoj

1

 

Práve som odskúšala tento zázrak – kostihoj lekársky. Na tomto 600-kilovom štvornohom priateľovi Harwym, ktorého už dlhšie pobolievala predná noha a nepomohlo naozaj nič zo širokého spektra modernej ani alternatívnej medicíny. Keďže ja sa nevzdávam, tak som prečítala všetky možné zdroje informácií a natrafila som na článok o koreni kostihoj. Na náhody neverím… september – október je zrovna obdobie kostihoja! Šla som hľadať, našla som, vykopala som, urobila tinktúru a nanášala Harwymu na nohu. A výsledok? Krívanie zmizlo! Takže ako na to?

Kostihoj lekársky sa dobre osvedčil v klasickej aj veterinárnej medicíne. Obsahuje dôležité účinné látky ako alkaloidy, slizy, triesloviny, alantoín a éterický olej. Kostihoj má adstringentný (sťahujúci), protizápalový a zmäkčujúci účinok. Upokojuje kašeľ, lieči rany, pomáha pri tvorbe jaziev a zmierňuje svrbenie. Je vhodný na vnútorné aj vonkajšie použitie pri zlomeninách, podvrtnutiach, zápaloch, nervov, popáleninách, psoriáze, kožných vredoch a ochorení kože, hnačkách. Éterický olej má silné antibakteriálne účinky.

Najvhodnejšie je nájsť a vykopať si ho v septembri – októbri. Nachádza sa na vlhkých miestach. Na vnútorné použitie sa využívajú listy a na vonkajšie použitie koreň. Pri ľudských problémoch stačí mastička z kostihoja bežne dostupná v lekárni, avšak srsťou na nohách Harwyho by mastička neprenikla až ku koži a tak bolo treba silnejší kaliber – tinktúru.

Tinktúra z koreňa kostihoja lekárskeho na pohybové problémy:

Koreň očistite, pozor, je veľmi silný a určite si ho nedajte odmočiť od hliny do umývadla, môže vám poškodiť jeho povrch! Nakrájajte na cca 1cm tenké prúžky, vložte do uzatvárateľnej sklenej nádoby, zalejte obyčajnou alpou tak, aby siahala až nad povrch koreňa. Nechajte 2 týždne vylúhovať pri izbovej teplote. Potom preceďte a nálev sa používa pri obkladoch. Obklad priložte na boľavé miesto, zafixujte na 15-20 minút najemno bandážou, potom zložte, nezmývajte. Nám to zaúčinkovalo po treťom dni takéhoto postupu. Verím, že keď to pomohlo športovcovi Harwymu, tak to pomôže všetkým, ktorí potrebujú vyriešiť svoje bolesti kostí..

Ak kostihoj poznáte a používate, radi sa dozvieme aj vaše skúsenosti :)

This slideshow requires JavaScript.


Komentáre

Jeden komentár

  1. Čau Jabko, ja som sa do toho pustil cca posledné 2-3 týždne dozadu a cítim veru zlepšenie. Niet nad prírodné riešenia!! Škoda, že aj tak ale musím na operáciu 😀 :/

Pridaj svoj komentár

shutterstock_201745592

Zásobník plný zdravého životného štýlu

Tvoríme pre vás články, rozhovory a seriály o cvičení a stravovaní. 

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť