Aké je vaše skóre krásy? Ohodnoťte samú seba!

0

Skúste sa obodovať v jednotlivých kategóriách a zistíte, ako vnímate samu seba a čo ukazujete okoliu. A podľa rovnakých kritérií zároveň zistíte, ako ste na tom v porovnaní s kolegyňami, známymi alebo sokyňou.. že načo vám to bude dobré? Pomenujete si svoje silné a slabé stránky, zadefinujete oblasti, na ktorých by ste chceli popracovať. Sebareflexia je výborná vec :) Čaká vás 6 kategórií, každá má podľa svojej dôležitosti určitý celkový počet bodov a charakteristiku plusových a mínusových bodov. Vy sa zamyslite, koľko bodov by ste si odpočítali od maxima v danej kategórii. Výsledky všetkých kategórií potom spočítajte a zistíte svoje celkové skóre. Tak poďme na to:

shutterstock_1910488971. RUKY: CELKOVÉ SKÓRE 5 BODOV

Ruky neoklameme. Prezradia vek aj nedostatok času na úpravu. Naopak zdravé a upravené nechty vedia byť veľmi sexy zbraňou.

Plusové body: ošetrené zdravé nechty, používanie krému a zábalov, starostlivá manikúra poprípade lak na nechty

Mínusové body: ošúpaný lak, zádery, ohryzené nechty

shutterstock_1772217622. PLEŤ: CELKOVÉ SKÓRE 10 BODOV

Zdravá pleť je veľmi významnou súčasťou celkového dojmu. Hoci niekomu nemuselo byť dopriate mať hladkú a jemnú pleť od prírody, cielenou starostlivosťou sa dá veľa dosiahnuť. Začnite zvnútra stravou a pokračujte vhodnou každodennou starostlivosťou.

Plusové body: Vhodná zdravá strava (vysoký podiel raw – živých surovín), vhodná kozmetika, pravidelná návšteva kozmetičky, v prípade problémov ošetrenia u dermatológa alebo na klinike estetickej medicíny

Mínusové body: Nápadne zamaskované vyrážky, kruhy pod očami, nevyčistená pleť

3. MAKE-UP A VÔŇA: CELKOVÉ SKÓRE 10 BODOV

Oči a pery patria k najvýznamnejším sexy prvkom v obraze ženy. Správnym nalíčením ich môžeme ešte zvýrazniť a celkový dojem svojej osobnosti podčiarknuť vhodným parfémom. Na tejto položke sa šetriť rozhodne neoplatí..

Plusové body: Upravené obočie (obočie pretrhané na tenké čiarky sa už dávno nenosí, ale aj vyrastajúce chĺpky sú faux-pas) a make-up vhodný na danú príležitosť

Mínusové body: Zlý odtieň make-upu, priveľmi nápadné očné tiene, poprípade sa usádzajúce v záhybe oka, špirálou zlepené mihalnice, výrazný permanentný make-up

krasne vlasy4. VLASY A ÚČES: CELKOVÉ SKÓRE 10 BODOV

Nenadarmo sa vraví – vlasy sú korunou krásy.

Plusové body: Trendový strih hodiaci sa osobnosti nositeľky, dobre zvolená a pravidelne udržiavaná farba, starostlivá domáca úprava vlasov.

Mínusové body: Strih, ktorý už dávno vyšiel z módy (typický príklad u starších dám = účes “karfiol”), vyrastená farba, chemlonová kvalita vlasov, mastné neumyté vlasy

5. POSTAVA: CELKOVÉ SKÓRE 30 BODOV

Postava sa cení veľmi vysoko. Nejde však len o sen byť chudá. Ďaleko viac sexy je byť správne vyšportovaná a veľmi veľa sa dá skorigovať aj správnym oblečením.

Plusové body: Zdôraznenie predností. Plnší zadok v správnych džínsoch je veľmi sexy. Opätky (nie “stabilizačné” štvorce, ale pekné tenké opätky) sú výrazný plus pre postavu. Odvaha v kombinácii so sebareflexiou vám dodá správny šmrnc.

Mínusové body: nevyžehlené oblečenie, zapraté kúsky, nedostatok sebakritickosti.

6. OSOBNOSŤ: CELKOVÉ SKÓRE 35 BODOV

Vzťah cez feng shuiKrásna ale bez života. Koľko takýchto chladných “bezpohlavných” krások poznáte? Je to tak, bez úsmevu, šarmu, životnej energie a humoru môže byť žena krásna, ale bude nudná a nezaujímavá.

Plusové body: pozitívna energia, nadšenie, úsmev, vzdelanie, komunikatívnosť, neha a ženskosť. A ďalších sto drobností, ktoré robia ženu ženou..

Mínusové body: Konfliktnosť, zatrpknutosť, vulgarita, negatívnosť.

TERAZ SI SPOČÍTAJTE SVOJE CELKOVÉ SKÓRE KRÁSY:

Úspešné skóre je 50 bodov a viac. Skutočným výsledkom testu je však zistiť svoje silné a slabé stránky a určiť si cieľ – rozhodnúť sa ako a kedy svoje silné stránky podporiť a slabé skorigovať. A na konci tohto drobnohľadu na samú seba bude posilnené sebavedomie :)

 foto: shutterstock.com

zdroj: estetika.cz


Komentáre

Pridaj svoj komentár

shutterstock_201745592

Zásobník plný zdravého životného štýlu

Tvoríme pre vás články, rozhovory a seriály o cvičení a stravovaní. 

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť