Jablkové smoothie s petržlenom a mätou

0

Petržlen má svoju typickú nezameniteľnú chuť a vôňu.  Petržlenová vňať sa používa či už ako korenie ale aj liečivá bylinka. Obsahuje nulové množstvo tuku a cholesterolu a obrovské množstvo anti-oxidantov, vitamínov, minerálov a vlákniny. Napomáha regulácii cholesterolu v krvi a napomáha ochrane pred voľnými radikálmi a rakovinou. 

  • Z minerálov obsahuje: draslík, vápnik, magnézium, mangán a železo
  • Z vitamínov obsahuje: A, C, E, beta-karotén, luteín, vitamín K, zea-xantín (napomáha prevencii degenerácie očnej sietnice spôsobenej vekom), vitamín B-5, riboflavín (B-2), pyridoxin (B-6) a tiamín (B-1). Tieto vitamíny skupiny B sú dôležité pre správny metabolizmus tukov, sacharidov a bielkovín.

Pridajte si teda okrem sušenej petržlenovej vňate do polievky, aj čerstvú do jednoduchého smoothie. V kombinácii s mätou je to neodolateľná chuť!

Na jablkové smoothie s petržlenom a mätou budete potrebovať:

  • pol zväzku petržlenu hladkolistého
  • niekoľko lístkov mäty a mladého špenátu
  • 1 jablko
  • 125 ml čerstvej jablkovej šťavy
  • lyžicu medu
  • 1/2 lyžice citrónovej šťavy

Mätu, petržlenovú vňať a špenátové listy umyjeme a osušíme. Jablká očistíme od jaderníka a nakrájame na kúsky. Pridáme jablkovú a citrónovú šťavu, med a spolu s bylinkami zmixujeme dohladka.

autor: denisa

Komentáre

Comments are closed.

Neprestávajte čítať, máme pre vás ďalšie výborné články

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Čo je pre telo lepšie, šťavy alebo smoothies?

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť